Reklama

Gwiazdor Bollywood w Polsce

Honorowym gościem 3. edycji festiwalu Off Plus Camera (16-25 kwietnia) będzie bollywoodzki gwiazdor Amitabh Bachchan.

Aktor przyjedzie do Krakowa w związku z europejską premierą filmu "PAA" (reż. R. Balakrishnan), gdzie wcielił się w rolę 13-letniego chłopca cierpiącego na progerię, niezwykle rzadką genetyczną przypadłość - osoba chora wygląda na znacznie starszą, niż jest w rzeczywistości.

Przegląd najnowszych produkcji z Indii jest jedną z głównych sekcji tegorocznej edycji festiwalu.

Amitabh Bachchan jest w Indiach wielką gwiazdą i cieszy się nieopisaną wręcz popularnością. Gdy w 1983 roku został poważnie ranny na planie filmu "Coolie", cały kraj dosłownie wstrzymał oddech i modlił się za niego w świątyniach i meczetach.

Reklama

Jako pierwszy azjatycki artysta doczekał się własnej podobizny w muzeum figur woskowych Madame Tussaud. Od kilku lat prowadzi też indyjską edycję teleturnieju "Milionerzy".

Bachchan urodził się w 1942 w Allahabadzie jako syn znanego indyjskiego poety Harivansha Rai Bachchana. Po studiach przez 6 lat pracował w gospodarce, do czasu gdy w 1969 roku osiągnął wreszcie sławę aktorską w filmie "Saat Hindustani". Do chwili obecnej Bachchan zagrał w ponad 100 filmach i zdobył niezliczone wyróżnienia (w tym 9 nagród Filmfare Awards). Przez 4 lata był deputowanym do indyjskiego parlamentu. Jest też honorowym obywatelem Atlanty i Baltimore w Stanach Zjednoczonych. Amitabh Bachchan od 30 lat jest żonaty z Jayą Bachchan.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amitabh Bachchan | Off | plus | bollywood | gwiazdor

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy