Reklama

Guillermo Del Toro rezygnuje z "Pacific Rim 2"

Guillermo Del Toro, twórca "Labiryntu Fauna", wyreżyseruje remake "Fantastycznej podróży" Richarda Fleischera z 1966 roku. Chociaż reżyser planował w najbliższym czasie zająć się realizacją "drugiej części "Pacific Rim", póki co postanowił zrezygnować z projektu.

Guillermo del Toro

O remake'u "Fantastycznych podróży" mówi się w Hollywood już od dłuższego czasu. Jego realizacją zainteresowany był między innymi James Camerona. Ostatecznie będzie on producentem filmu. Scenariusz napisze David S. Goyer, który współpracował z Del Toro przy okazji "Blade'a II". Obaj opracują także fabułę filmu.

Reklama

Oryginał opowiadał o grupie naukowców, którzy zmniejszają się do mikroskopijnych rozmiarów. Zostają oni wpuszczeni do krwiobiegu kolegi w specjalnej łodzi podwodnej, w celu dotarcia do mózgu i usunięcia zagrażającego jego życiu skrzepu.

Del Toro zdradził także, że zawiesił pracę nad "Pacific Rim 2". Jeszcze podczas promocji filmu "Crimson Peak" zapewniał, że pracuje nad scenariuszem sequela hitu z 2013 roku. Jednak stracił on motywację do pracy, gdy wytwórnia Universal odwołała premierę filmu, zaplanowaną na 2017 rok. Sytuacji nie pomaga także słaby wynik finansowy "Crimson Peak". 

Del Toro poza "Fantastyczną podrożą" pracuje także nad serialem animowanym "Trollhunters" dla platformy Netflix.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Guillermo del Toro | Pacific Rim

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje