Reklama

Reklama

"Gdzie jest Dory": Poszukiwacze zaginionej rybki

Pamiętacie "Gdzie jest Nemo", jedną z najlepszych animacji wszech czasów? Czas na nową, ekscytującą przygodę w morskich głębinach w towarzystwie starych przyjaciół! Tytułowa bohaterka najnowszej produkcji Disney/Pixar "Gdzie jest Dory" wyruszy na poszukiwania swojej rodziny, ale także... samej siebie.

"Gdzie jest Dory" trafi na ekrany kin 17 czerwca

Dory, Marlin i Nemo wypływają w nową, pełną wrażeń podróż. Przygoda poprowadzi ich aż do wybrzeży Kalifornii, a po drodze bohaterowie spotkają cały wachlarz fascynujących morskich stworzeń. 

Historia zaczyna się rok po historii opowiedzianej w pierwszym filmie. - Dory zupełnie nieoczekiwanie przypomina sobie zdarzenie, w wyniku którego przed laty oddzieliła się od rodziców - opowiada reżyser Andrew Stanton. - Nagle zalewają ją wspomnienia i odczuwa pragnienie odnalezienia rodziny.

Twórcy "Gdzie jest Dory" postanowili opowiedzieć historię rybki, która w pierwszym filmie była nieco w cieniu Nemo. - Każdy zapamiętał Dory ją jako zabawną rybkę, ale ja zawsze postrzegałem to jako maskę - opowiada reżyser. - Postanowiłem wyjaśnić widzom, co się stało, kiedy Dory była mała. Jak straciła pamięć krótkotrwałą i jakie były tego konsekwencje? Co się stanie, jeśli znów się zgubi? Czy da radę odnaleźć rodziców?

Reklama

Dory nie pamięta szczegółów z codziennego życia, jak na przykład imienia Nemo, ale jej pamięć emocjonalna ma się dobrze. Miłość do rodziców tkwi w niej przez cały czas. - W tej historii Dory szuka tak naprawdę sama siebie, w wielu wymiarach - dodaje Stanton. - Jest fascynująca i bezbronna. Dlatego musi odkryć w sobie ukrytą moc.

W nagrodzonym Oscarem filmie "Gdzie jest Nemo" Dory mawiała "mówi się trudno i płynie się dalej". Raczej nie zdawała sobie sprawy z tego, co jeszcze ją w życiu czeka -chociaż pewnie i tak by zapomniała...

W roku 2008 Amerykański Instytut Filmowy umieścił film Gdzie jest Nemo pośród 10 najlepszych animowanych produkcji wszech czasów. W najnowszej animacji Disney/Pixar "Gdzie jest Dory" tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi - Nemo i Marlinem - postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła się mówić językiem wielorybów?

"Gdzie jest Dory" w kinach od 17 czerwca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gdzie jest Dory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy