Reklama

Reklama

Gary Oldman zagra Syriusza Blacka

Studio Warner Bros. oficjalnie potwierdziło, że finalizuje rozmowy z Gary Oldmanem na temat jego udziału w filmie "Harry Potter i więzień Azkabanu". W filmie Alfonso Cuarona aktor ma wcielić się w postać Syriusza Blacka, ojca chrzestnego Harry'ego Pottera, który ucieka z pilnie strzeżonego więzienia dla czarodziejów.

O tym, że Gary Oldman ("Ukryta prawda") być może dołączy do obsady trzeciej części Harry'ego Pottera informowaliśmy 6 stycznia. Wówczas nie było jeszcze potwierdzenia tych wiadomości z wytwórni Warner Bros.

Teraz jest prawie pewne, że brytyjski aktor będzie kolejnym bohaterem przygód małego czarodzieja.

Syriusz Black, ojciec chrzestny Harry'ego, to tytułowa postać trzeciej części cyklu J.K. Rowling. Po śmierci Jamesa i Lily Potterów zostaje osadzony w Azkabanie, gdyż uznano go za sprawcę ich śmierci.

Reklama

Ucieczka Syriusza z więzienia powoduje wielki strach i zamęt w świecie czarodziejów. Choć wszyscy myślą, że jest niebezpieczny, on chce tylko odnaleźć sprawcę śmierci rodziców Harry'ego.

Produkcja filmu "Harry Potter i więzień Azkabanu" rozpocznie się 17 lutego 2003 roku. Na fotelu reżysera zasiądzie meksykański twórca Alfonso Cuaron ("I twoją matkę też"), który zastąpi w tej roli Chrisa Columbusa ("Harry Potter i kamień filozoficzny", "Harry Potter i komnata tajemnic").

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL