Reklama

Reklama

"Furioza": Dzikie oblicze Weroniki Książkiewicz

22 października na ekrany polskich kin trafi "Furioza" Cypriana T. Olenckiego, w której w jednej z głównych ról zobaczymy Weronikę Książkiewicz.

Weronika Książkiewicz w filmie "Furioza"

Weronika Książkiewicz do roli Dzikiej w "Furiozie" przeszła kompletną metamorfozę. Przez wiele miesięcy regularnie trenowała siłowo, do tego opanowała podstawy sztuk walki i zapoznała się z podstawowymi zagadnieniami choreografii ruchu. Dlatego, by porządnie wejść w swoją postać, jeszcze przed zdjęciami zaczęła inaczej mówić i się poruszać.

W końcu obcięła włosy na krótko i wydobyła z siebie mnóstwo mocy i stanowczości - wszystko po to, by zniknęła delikatna blondynka z "Planety Singli", a pojawiła się zdecydowana strażniczka prawa.

Reklama

Weronika Książkiewicz: Wyjątkowa metamorfoza

Jak podkreśla aktorka, mało która rola wymagała od niej tyle zaangażowania. "Przeszłam długą drogę, by stworzyć Dziką. (...) Rzadko kiedy tyle czasu poświęca się na przygotowania, próby z aktorami i reżyserem, pracę nad dialogami" - wyjaśnia.

Może właśnie dlatego, że był to tak inny od wcześniejszych projekt, tak charakterystyczny i angażujący, dziś aktorka tęskni za odgrywaniem tej postaci? W końcu dzięki "Furiozie" mogła samą siebie poznać z innej strony - miała też okazję, by zerwać ze swoim dotychczasowym wizerunkiem i w znaczący sposób rozwinąć się aktorsko. Z powodzeniem przemieniła się w ostrą policjantkę rozpracowującą dużą grupę przestępczą, na czele której stoi wpływowy Golden (Mateusz Damięcki).

Dzika zawsze jest na wojnie. W czysto męskim świecie bohaterka nie ogląda się za siebie, działa na własnych zasadach i rozgrywa własną grę - z przeszłością i uczuciami. Nie traci przy tym mocy ani kręgosłupa moralnego. "Momentami jest dużo silniejsza niż przypakowani mężczyźni na ekranie" - podkreśla aktorka.

Czytaj więcej! "Furioza": Ekstremalne metamorfozy polskich gwiazd!

O tym, jak poradziła sobie w roli Dzikiej, widzowie będą mogli przekonać się już 22 października - oraz w najbliższy weekend, 15-17 października, na specjalnych pokazach przedpremierowych w całej Polsce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Weronika Książkiewicz | Furioza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje