Reklama

Foremniak drapieżną wariatką

Na styczeń 2011 roku planowana jest premiera najnowszej komedii Piotra Wereśniaka "Och Karol 2" na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej. Jedną z kobiet tytułowego Karola, drapieżną kochankę - Wandę, zagra Małgorzata Foremniak.

"Och Karol 2" to remake zrealizowanego w 1985 roku filmu z Janem Piechocińskim w głównej roli playboya, którego wszystkie kochanki wspólnie planują srogą zemstę.

Reklama

- Myślę, że to będzie film od 15 roku życia. Nie ma niebezpieczeństwa oglądając ten film z dorastającym dzieckiem. Chciałem mieć w tym filmie Piotra Adamczyka, który jest bez wątpienia najlepszym aktorem swojego pokolenia w Polsce. I chciałem mieć najpiękniejsze i najzdolniejsze aktorki, jakie są w Polsce. Mam nadzieję, że się udało. Jestem bardzo zadowolony z tego filmu. Wyszła nam śmieszna, niegłupia, rozrywkowa komedia, na której ludzie będą się doskonale bawić - tłumaczy reżyser Piotr Wereśniak.

Małgorzata Foremniak wspomina, że praca na planie "Och, Karol 2" była "fantastyczna zabawą":

- Były sceny, w których mogłam dać upust mojej fantazji bawienia się. Były sceny na dachu, na którym było wesele i my, jako niedoszłe żony Karola, świetnie się bawiłyśmy. I musiałyśmy zagrać, jak się bawimy. To była fantastyczna zabawa. Wygłupialiśmy się - powiedziała aktorka, zwracając uwagę na fakt, że kreacja Wandy odbiega od jej dotychczasowych kinowych występów:

- Nikt wcześniej nie zaproponował mi roli, w której mogłam być taką wariatką. Z chęcią byłabym jeszcze większą - przyznała Foremniak.

Aktorka uważa, że warto było po 25 latach powrócić do postaci filmowego Karola i odświeżyć spojrzenie na obyczajowe kwestie:

- Różnica między "Karolem 1", a "Karolem 2" jest taka, że możemy zobaczyć jak zmienił się świat. Jak zmieniły się kobiety i jak zmienili się mężczyźni. To jest niesamowite, jak bardzo się zmieniamy, jak nasze podejście do partnerów, miłości i związków jest inne niż 20 lat temu. Myślę, że to będzie fajna zabawa - zapowiada aktorka.

Foremniak nie ukrywa, że inna do dotychczasowych kreacji rola w 'Och, karolu 2", to jeszcze nie jest szczyt jej zawodowych marzeń:

- Aktor jest jak plastelina. W zależności jak się ją ułoży i jaki kolor się doda, taki świat się przed nami otwiera. Pragnie się zawsze ról złożonych, gdzie musimy zapomnieć o sobie. To jest niezwykła satysfakcja. Chodzi przede wszystkim o pracę z reżyserem. Marzę i tęsknię o głębokiej, trudnej i nietypowej roli - przyznała Foremniak.

W "Och, Karol 2" wystąpią też: Katarzyna Glinka, Małgorzata Socha, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Anna Mucha, Katarzyna Zielinska, Grzegorz Małecki oraz Emilia Komarnicka.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Foremniak | Och, Karol 2 | wariatka | "Och | aktorka | Karol 2" | Karol | Karol 2 | Och | Foremniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje