Reklama

Filmy Chaplina znów w kinach!

Tego wydarzenia nie można przegapić! W internecie ukazał się właśnie zwiastun zapowiadający premiery jedenastu filmów Charliego Chaplina, które wkrótce pojawią się na ekranach polskich kin w nowej, doskonalszej, jak przystało na XXI wiek - cyfrowej jakości obrazu i dźwięku.

W zaprezentowanej zapowiedzi kinomani nie tylko zobaczą artystę w wersji niemej, ale również go usłyszą, wyśpiewującego satyryczną piosenkę o miłości. Utwór pochodzi z filmu "Światła rampy" z 1951 roku, jednej z najbardziej zabawnych komedii w dorobku Chaplina.

Cykl filmów Charliego Chaplina to niebywała okazja do przypomnienia najważniejszych filmów komediowych wszech czasów, a przede wszystkim odświeżenia tytułów, które rozbawiały do łez widzów na całym świecie.

Jako pierwszy zostanie zaprezentowany film "Światła wielkiego miasta" (w kinach studyjnych od 21 czerwca). Kolejny, "Dzisiejsze czasy", znajdzie na w kinach od 5 lipca. Wśród tytułów, które będzie można zobaczyć w ramach cyklu, są takie klasyki, jak: "Brzdąc", "Pan Verdoux" czy "Król Nowego Jorku".

Reklama

Charles "Charlie" Chaplin urodził się w 1889 roku w biednej rodzinie londyńskich aktorów. Alkoholizm ojca, choroba psychiczna matki, tułaczka po przytułkach nie dały mu łatwego startu w życiu, ale zapewniły cenne doświadczenie i dużą siłę przebicia. Po 110 latach od debiutu (w roli gazeciarza w "Jim: a Romance of Cockayne") Sir Chaplin uznawany jest za ikonę kina, największego komediowego aktora, który w nieodłącznym meloniku bawi i wzrusza coraz to nowe pokolenia.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Charlie Chaplin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy