Reklama

Filmmakers-for-Ukraine: Pomoc dla ukraińskich filmowców

Powstała strona informacyjna filmmakers-for-ukraine.com, na której ukraińscy filmowcy i ich rodziny mogą szybko znaleźć pomoc. Poszukiwane są osoby zainteresowane wolontariatem.

Powstała strona informacyjna filmmakers-for-ukraine.com, na której ukraińscy filmowcy i ich rodziny mogą szybko znaleźć pomoc. Poszukiwane są osoby zainteresowane wolontariatem.
Hasła antywojenne, antyrosyjskie i antyputinowskie zawieszone na płocie na przeciw Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Gdańsku /Karolina Misztal /Reporter

"Na co dzień naszą misją jest łączenie ludzi, by mogli razem kręcić filmy, ale dziś ważniejsze jest łączenie ich, by mogli wspólnie pomagać" - mówi Oliver Zenglein, założyciel i CEO Crew United, który zmobilizował do pomocy rozległą sieć kontaktów firmy.

Crew United Polska to polskojęzyczna wersja portalu crewunited.com, internetowej platformy dla twórców filmowych, założonej 25 lat temu. Obecnie zrzesza setki tysięcy filmowców i firm. Pomaga znaleźć pracę, ekipę, finansowanie i sprzęt.

Platforma online Filmmakers-for-Ukraine.com jednoczy ludzi wokół pomocy Ukrainie. Na tej stronie ukraińscy filmowcy i ich rodziny mogą szybko znaleźć potrzebną pomoc.

Reklama

Osobom poszukującym pomocy oraz wszystkim pragnącym zaoferować pomoc platforma udostępnia informacje dotyczące transportu, noclegu, pracy, pomocy medycznej, pomocy rzeczowej (żywności, odzieży itd.). Na stronie publikowane są także ogłoszenia o możliwości uzyskania pomocy psychologicznej i prawnej.

Nowa platforma publikuje już informacje o akcjach pomocowych w Polsce, w Litwie, w Rumunii i innych krajach europejskich; kolejne inicjatywy są dodawane na bieżąco.

Osoby zainteresowane wolontariatem albo włączeniem się w jakąkolwiek pomoc, proszone są o kontakt pod adresem: mail@filmmakers-for-ukraine.com.

Wojna w Ukrainie

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Wcześniej Kreml uznał niepodległość separatystycznych republik Doniecka i Ługańska na wschodzie Ukrainy. Rosyjska armia tłumaczyła inwazję chęcią "samoobrony" oraz "demilitaryzacji i denazyfikacji" Ukrainy. Od tego czasu trwa zacięta walka. Wojska rosyjskie atakują zarówno obiekty wojskowe, jak i cywilne. Rosyjskie pociski niszczą domy, szpitale, szkoły i przedszkola. W odpowiedzi na rosyjską agresję liczne państwa zdecydowały się na sankcje wymierzone w Rosję. Ukraińcy nie składają broni. Prezydent Wołodymyr Zełenski i ministrowie zostali w broniącym się Kijowie.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziecie w raporcie specjalnym w naszym serwisie Wydarzenia!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wojna w Ukrainie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy