Reklama

Reklama

Filip Bajon wyprodukuje film o Józefie Piłsudskim

Filip Bajon przygotowuje się do realizacji filmu "Nauczyciel", którego scenariusz oparty jest na biografii Jarosława Iwaszkiewicza. Jako dyrektor studia "Kadr" planuje także produkcję obrazu o życiu Józefa Piłsudskiego. Za reżyserię odpowiedzialny ma być Michał Rosa. Bajon twierdzi, że widzowie mogą być zaskoczeni wyborem odtwórcy głównej roli.

Odtwórca roli Piłsudskiego? Będziecie zaskoczeni - zapewnia Filip Bajon

Filip Bajon kończy obecnie pracę nad filmem "Kamerdyner", który jest epicką sagą o kaszubskiej wsi. Akcja produkcji toczy się w latach 1900-1945, głównym bohaterem jest Mateusz, uzdolniony muzycznie syn koniuszego. Chłopak zakochuje się ze wzajemnością w Maricie, pochodzącej z rodziny pruskich posiadaczy ziemskich. W tych rolach widzowie zobaczą Sebastiana Fabijańskiego i Mariannę Zydek.

- "Kamerdyner" czeka na rozpoczęcie zimowych zdjęć, a ja jednocześnie składam scenariusz o Iwaszkiewiczu, który się dzieje w 1914 roku na Ukrainie - mówi Filip Bajon agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. Scenariusz filmu "Nauczyciel" oparty jest na opowiadaniu Jarosława Iwaszkiewicza o tym samym tytule oraz "Dziennikach" pisarza. Jego akcja toczyć się będzie w ciągu jednego roku, w którym Iwaszkiewicz pracował jako nauczyciel w ukraińskim dworze.

Reklama

Jako dyrektor Studia Filmowego "Kadr" Filip Bajon planuje także realizację filmu o Józefie Piłsudskim. - Osoba, która ma grać Piłsudskiego, jest już o tym powiadomiona i myślę, że wszystkich to bardzo zdziwi, ale po chwili, jak się zastanowią, to powiedzą, że to jest obsady strzał w dziesiątkę - twierdzi reżyser.

Filmowiec zapewnia, że skompletowana jest cała obsada aktorska, do publicznej wiadomości zostanie jednak podana dopiero za kilka tygodni. Za reżyserię odpowiedzialny będzie Michał Rosa, twórca seriali "Bodo" i "Czas honoru" oraz filmów "Farba", "Rysa", "Co słonko widziało". Akcja produkcji rozpoczynać się będzie w 1900 roku, gdy Józef Piłsudski ma 34 lata.

- Jedna ze scen ma być na pl. Grzybowskim. To jest duża scena demonstracji z 1905 roku z okresu rewolucji, demonstracji zbrojnej, demonstracji ze strzałami, z wybuchami bomb i to właśnie ma być pl. Grzybowski - zdradza Bajon.

Ostatni film Filipa Bajona, zatytułowany "Panie Dulskie", wszedł na ekrany kin w 2015 roku. Była to komedia obyczajowa z gwiazdorską obsadą, w filmie wystąpiły bowiem m.in. Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Olgierd Łukaszewicz, Sonia Bohosiewicz i Katarzyna Herman. Film przyniósł Bajonowi nominację do Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Newseria Lifestyle
Dowiedz się więcej na temat: Filip Bajon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje