Reklama

Festiwal Muzyki Filmowej: Elliot Goldenthal i inni

W niedzielne południe, 31 maja, w ICE Kraków odbędzie się panel i recital Varse Sarabande z udziałem wybitnych artystów: Elliota Goldenthala, Jeffa Beala, Sary Andon oraz Diego Navarro. Goście Festiwalu Muzyki Filmowej nie tylko będą o muzyce filmowej rozmawiać, ale i zagrają na swoich ulubionych instrumentach.

Spotkanie, które będzie wydarzeniem towarzyszącym 8. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej, poprowadzi Robert Townson.

Zainteresowanie muzyką filmową wykonywaną na żywo jest dużo większe niż kiedykolwiek. A różnych sposobów jej realizacji jest ogrom... od odtwarzania ścieżki dźwiękowej, jak najdokładniej w całości i wykonywania jej na żywo, w synchronizacji z pokazem filmu, do kompozytorów tworzących całkowicie nowe utwory koncertowe inspirowane oryginalnym materiałem.

Podczas panelu "Życie po życiu muzyki filmowej" uczestnicy będą dyskutować o procesie aranżacji muzyki napisanej do konkretnych scen filmowych w procesie transformacji partytur na potrzeby koncertów na żywo i nagrywania płyt. A także o tym, jak muzyka filmowa jest przeobrażana na potrzeby sal koncertowych, z udziałem wybitnych kompozytorów, dyrygentów, solistów i producenta, którzy przełamują bariery i tworzą nowe kategorie koncertowych repertuarów.

Reklama

Oprócz dyskusji, uczestnicy zaprezentują swój warsztat i kunszt w wykonywaniu muzyki filmowej.

Pełny program 8. FMF znajduje się tutaj - kliknij.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy