Reklama

Ewa Bukowska nakręciła film z mężem

Zakończyły się zdjęcia do krótkometrażowego debiutu Ewy Bukowskiej "Powrót". W głównej roli zagrał mąż reżyserki, znany i ceniony aktor Marek Bukowski.

"Powrót" to historia młodego małżeństwa, które "związało się" z wojną... On wyjeżdża na misje do Afganistanu, ona na niego czeka. Niepokój i strach są jej częstymi towarzyszami.

Reklama

- Zainteresowały mnie przede wszystkim żony czekające na żołnierzy. Ich współuzależnienie od bycia z nimi na wojnie, poprzez kontakt telefoniczny, czy internetowy. Codzienny strach, że umówiony telefon nie zadzwoni - powiedziała scenarzystka i reżyserka filmu Ewa Bukowska.

W rolę czekającej żony wcieliła się Agata Buzek. - Moją bohaterkę widzimy w trzech fazach. Pierwsza to moment, w którym ona czeka na swojego męża. Później on wraca, a w jej sercu pojawia się mieszanina radości i strachu przed tym, kto tak naprawdę do niej wrócił. Później mąż już definitywnie znika z jej życia - powiedziała Agata Buzek.

- Myślę, że jest to historia utraty bliskości, życia, w którym pokładało się nadzieję, na które się liczyło. Wydawało im się, że ta wojna będzie pomocna, że on zarobi więcej pieniędzy. A tak naprawdę mimo tego, że dzieje się ona daleko, odbywa się także w ich domu - powiedziała Buzek.

W rolę żołnierza wciela się Marek Bukowski, prywatnie mąż Ewy Bukowskiej. - Trauma pofrontowa jest częstą inspiracją do tworzenia różnych artystycznych form. Myślę, że Ewie udało się pokazać tę sytuację w nieco inny i oryginalny sposób - powiedział Marek Bukowski. - Na początku byliśmy pełni obaw. Jesteśmy małżeństwem, nie wiedzieliśmy, co wydarzy się na planie. Zawsze przy debiucie na początku są wątpliwości, jednak z perspektywy końca zdjęć uważam, że wszystko wyszło bardzo dobrze - zakończył Bukowski.

Autorem zdjęć do filmu jest Kuba Czerwiński a producentami - Kuba Kosma i Paweł Sosnowski. Scenografią zajęła się Justyna Markowska. Projekt powstaje przy wsparciu Studia Munka.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Bukowska | Marek Bukowski | \ Film | Bukowski | 30 minut

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje