Reklama

ENEMEF: Noc Oscarowa

Przed nami kolejny ENEMEF, czyli Nocny Maraton Filmowy. Już w najbliższy piątek, 28 lutego, w kinach sieci Multikino, odbędzie się ENEMEF: Noc Oscarowa.

To okazja, aby tuż przed rozdaniem nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej (2 marca) zapoznać się z filmami, które mają największe szanse na zdobycie złotych statuetek.

Reklama

W piątek, 28 lutego, uczestnicy maratonu zobaczą nominowane do Oscarów produkcje: "Zniewolony. 12 Years a Slave", "Tajemnica Filomeny", "Wilk z Wall Street" oraz "Grawitacja 3D". Pokaz pierwszego filmu odbędzie się o godz. 22:00.

ENEMEF: Noc Oscarowa odbędzie się jednocześnie w 25 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

UWAGA: Kolejność emisji filmów ustala publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów. Głosowanie kończy się dzień przed imprezą, w czwartek, 27 lutego, o godzinie 20:00.

Informacje o filmach:

"Zniewolony. 12 Years a Slave" - 9 nominacji do Oscara

Rok 1841, na północy Stanów Zjednoczonych czarnoskórzy obywatele cieszą się wolnością. Jednak w stanach południowych panuje niewolnictwo. Salomon Northup - czarnoskóry, wolny i wykształcony mężczyzna, który mieszka z rodziną w Waszyngtonie, zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna odyseja.

"Wilk z Wall Street" - 5 nominacji do Oscara

Popis Matrina Scorsese i Leonardo DiCarpio. Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybko zdobył fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Światem Belforta były najpiękniejsze kobiety, najdroższe jachty, najbardziej wyszukane narkotyki, ale także korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe. Genialny portret amerykańskiego konsumpcjonizmu.

"Grawitacja 3D" - 10 nominacji do Oscara

Dr Ryan Stone (Sandra Bullock) i astronauta Matt Kowalsky (George Clooney) przebywają na wahadłowcu nieopodal Ziemi. Spokojna misja przeradza się w horror, gdy ich statek zostaje prawie całkowicie zniszczony przez szczątki satelity. Dwójka ludzi musi przeżyć w kosmosie, ich zapasy tlenu w szybkim tempie się wyczerpują...

"Tajemnica Filomeny" - 4 nominacje do Oscara

Filomena Lee jest prostą, religijną Irlandką. Jako młoda dziewczyna zaszła w ciążę i za to została odesłana do klasztoru. Tam urodziła dziecko, które zakonnice oddały do adopcji. 50 lat później Filomena postanawia odnaleźć syna. Pomaga jej Martin Sixsmith - błyskotliwy dziennikarz polityczny, zainteresowany kontrowersyjnym tematem.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Zdecyduj kto dostanie Oscara!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje