Reklama

Ellen Page: Jestem osobą transpłciową

Gwiazda serialu Netfliksa "Umbrella Academy" Ellen Page poinformowała, że jest osobą transpłciową. Zmianie płci towarzyszy zmiana imienia - od dzisiaj aktor oficjalnie nazywa się Elliot Page.

Gwiazda serialu Netfliksa "Umbrella Academy" Ellen Page poinformowała, że jest osobą transpłciową. Zmianie płci towarzyszy zmiana imienia - od dzisiaj aktor oficjalnie nazywa się Elliot Page.
Ellen Page została Elliotem Page'em /Rich Polk /Getty Images

"Chciałem podzielić się z wami [informacją], że jestem osobą transpłciową" - napisał w specjalnym oświadczeniu Page, dodając, że od teraz nazywa się Elliot. Page doprecyzował, że chciałby, aby w odniesieniu do jego osoby stosować zaimek osobowy neutralny pod względem płci "he/they".

"Jestem szczęściarzem, mogąc to napisać. Być tutaj. Dotrzeć do tego miejsca w moim życiu" - brzmi fragment osobistego wyznania.

"Nie potrafię wyrazić, jak niezwykłym uczuciem jest móc w końcu na tyle pokochać tego, kim jestem, aby móc odkryć autentycznego siebie" - napisał Page.

Reklama

Przed zmianą płci Page była jedną z najbardziej znanych kanadyjskich aktorek.

W 2005 roku zagrała główną rolę w filmie "Pułapka". Za rolę 14-latki, która poznaje przez internet trzydziestoletniego fotografa i postanawia zdemaskować go jako pedofila, Page zebrała wiele pochwał ze strony krytyków.

W 2006 roku dołączyła do obsady superprodukcji "X-Men: Ostatni bastion". Wcieliła się w niej w Kitty Pryde - młodą mutantką, która potrafi przenikać przez wszelkie zapory. Po 8 latach powróciła do serii w obrazie "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie".

Za przełomową rolę w komedii Jasona Reitmana "Juno" Oscar za scenariusz dla Diablo Cody) Ellen Page została uhonorowana nagrodą Independent Spirit oraz nominacjami do Oscara, Złotego Globu, nagrody BAFTA i nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. "Juno" było historią nieprzeciętnej nastolatki, która odkrywa, że jest w ciąży i podejmuje zaskakująco dojrzałe decyzje dotyczące jej nienarodzonego dziecka. - Ellen potrafi przekazać bardzo wiele przy pomocy najmniejszego grymasu twarzy. Wielu aktorów bryluje w naśladowaniu, inni podchodzą do pracy metodycznie, pozostali polegają na swoim wdzięku - chwalił aktorkę reżyser Jason Reitman.

W 2010 roku Page wystąpiła w ambitnym projekcie Christophera Nolana "Incepcja". Wcieliła się w nim w błyskotliwą studentkę architektury Ariadne, która odegra niebagatelną rolę w zespole zajmującym się projektowaniem snów.

- Podczas pisania scenariusza do Incepcji chciałem, by była w nim postać, która widzi ten świat po raz pierwszy i chce się o nim jak najwięcej dowiedzieć. W ten sposób pomyślałem o Ariadne. Kiedy spotkałem Ellen, spodobało mi się w niej połączenie świeżości i obycia w świecie, jej dojrzałość. Jest uzdolnioną aktorką, która jest bardzo twórcza i ciekawa wszystkiego. W naturalny sposób przekazała te właściwości swojej postaci. Ellen udało się zrównoważyć emocje odczuwane przez Ariadne oraz jej funkcję pośrednika między widzami a światem "Incepcji" - opowiadał reżyser i scenarzysta Christopher Nolan.

W 2014 roku Ellen Page podczas konferencji Human Rights Campaign wyjawiła, że jest lesbijką. Przez wiele lat aktorka ukrywała swoje preferencje, obawiając się reakcji otoczenia. "Jestem tu dzisiaj, ponieważ jestem homoseksualistką oraz dlatego... że być może dzięki mnie coś się zmieni" - przyznała aktorka dodając, że jej coming out może "pomóc innym [homoseksualistom]". Page przyznała, że poza osobistymi przesłankami, ujawniła swoją orientację z poczucia "społecznej odpowiedzialności". Jej partnerką jest artystka i surferka Samantha Thomas. W tym samym roku Page uznana została za najseksowniejszą wegetariankę. Zestawienie przygotowała zajmująca się prawami zwierząt organizacja PETA.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elliot Page

Reklama

Reklama

Reklama