Reklama

Elizabeth Banks: Po prostu blondynka

Elizabeth Banks, którą oglądaliśmy w "Igrzyskach śmierci" i "40-letnim prawiczku", dołączyła do grupy blondynek, które od lat rozkochują w sobie kinowych widzów. Już w piątek, 6 lutego, w komedii "Dzień z życia blondynki" aktorka przekona nas, że czasami dowcipy o blondynkach wcale nie mijają się z prawdą.

W filmie "Dzień z życia blondynki" Elizabeth Banks gra błyskotliwą prezenterkę telewizyjną, która przez jedną gorącą noc sprowadza na siebie wszystkie tarapaty świata.

Reklama

Pechem stukrotnie przebija swoją koleżankę po fachu Bridget Jones (Renee Zellweger), na szczęście pomysłowością i ambicją dorównuje Andie (Kate Hudson) w "Jak w stracić chłopaka w 10 dni", odwagą Laricie (Jessica Biel) z "Wojny domowej". Do tego jest równie wyluzowana jak Donna (Meryl Streep) w "Mamma Mia" i momentami tak złośliwa, jak Regina (Rachel McAdams) z "Wrednych dziewczyn".

Elizabeth Banks ma w sobie urok i czar Marylin Monroe z filmu "Mężczyźni wolą blondynki". Tym samym filmowa Meghan kolejny raz kolejny przekonuje widzów, że nie ma jednego sposobu na blondynkę - nieprzewidywalność to jej drugie imię.

Steven Brill, reżyser i scenarzysta filmu "Dzień z życia blondynki", zachwyca się aktorstwem Banks: "Znam ją od dziesięciu lat i pisząc scenariusz myślałem: 'Elizabeth byłaby niesamowita jako Meghan'. To wymagająca rola, ponieważ w niewielu filmach główny bohater jest obecny w niemal każdej scenie. To rola pod każdym względem pierwszoplanowa".


Również sama Elizabeth twierdzi, że rola Meghan jest skrojona wprost dla niej.

"Jestem wysportowana, uwielbiam biegać, skakać i kręcić sceny akcji bez udziału kaskadera. Nigdy nie mam dość takich ról. 'Dzień z życia blondynki' dał mi ku temu doskonałą okazję. Moimi idolami są wspaniałe aktorki komediowe, które wykorzystywały slapstick, jak Lucille Ball. A Jaś Fasola jest mi o wiele bliższy niż można by się spodziewać" - opowiada aktorka.

Bohaterką filmu "Dzień z życia blondynki" jest Meghan - dziennikarka z Los Angeles, której marzeniem jest prowadzenie wiadomości w jednej z czołowych stacji telewizyjnych. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy rzuca ją narzeczony, a dziewczyna traci szansę na awans. Aby pocieszyć Meghan, jej przyjaciółki organizują szalony wieczór na mieście, który uruchamia serię niefortunnych zdarzeń. I tak, w jeden dzień, porządna dziewczyna przeżyje kilka mało chwalebnych przygód.

Film "Dzień z życia blondynki" zadebiutuje na ekranach polskich kin 6 lutego.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Banks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje