Reklama

Egzotyczna piękność w życiu Bodo

Eugeniusz Bodo miał opinię kobieciarza. Największym echem odbił się jego związek z tahitańską aktorką Reri. Dla niego przerwała swoją kwitnącą karierę w Hollywood i zamieszkała w Polsce. W serialu o życiu Bodo w rolę Reri wcieliła się Patricia Kazadi.

Eugeniusz Bodo z Reri w scenie z "Czarnej perły"

"Gram dziewczynę, która jako hollywoodzka aktorka przyjeżdża do Polski promować film 'Tabu'. Tam po raz pierwszy w życiu się zakochuje. Obiektem jej uczuć jest starszy o 13 lat Eugeniusz Bodo. Traci dla niego głowę. Eugeniusz też jest zakochany i przekonuje ją, by została w Polsce. Reri rzuca dla niego światową karierę. Ale Eugeniusz, po tym jak usidlił Reri, zaczyna interesować się innymi kobietami. To doprowadza ją do depresji" - tak perypetie swojej postaci w rozmowie z PAP Life streszcza Patrizia Kazadi. Na planie partneruje jej Tomasz Schuchardt, który gra starszego Bodo.

Reklama

Reri (1912-1977), a właściwie Anne Chevalier urodziła się na Bora-Bora, jednej z wysp Polinezji Francuskiej. W 1931 r. piękność zadebiutowała w filmie "Tabu" w reżyserii F.W. Murnaua. Z myślą o niej Bodo napisał scenariusz "Czarnej perły". W ramach tej megaprodukcji, której akcja osadzona jest m.in. na Tahiti, palmy wyrosły nie tylko w centrum Warszawy, ale także nad Bałtykiem.

Do ślubu Reri z Bodo nie doszło, jak się spekuluje, z powodu jej problemu alkoholowego (Bodo był abstynentem). Aktorka opuściła Polskę pod koniec 1934 roku. Jej kariera szybko przyblakła. Resztę życia spędziła na Polinezji.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: serial Bodo | Eugeniusz Bodo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje