Reklama

Reklama

Eddie Murphy: Trzy filmy dla Amazona

Po kilku ciężkich latach kariera Eddiego Murphy'ego powoli wraca na właściwe tory. Odrodzenie nastąpiło za sprawą głównej roli w zrealizowanej dla Netfliksa komedii "Nazywam się Dolemite". Kolejne produkcje artysta nakręci już jednak dla Amazon Studios.

Po kilku ciężkich latach kariera Eddiego Murphy'ego powoli wraca na właściwe tory. Odrodzenie nastąpiło za sprawą głównej roli w zrealizowanej dla Netfliksa komedii "Nazywam się Dolemite".  Kolejne produkcje artysta nakręci już jednak dla Amazon Studios.
Eddie Murphy /Andrew Lipovsky/NBC/NBCU Photo Bank /Getty Images

"Z radością informujemy, że Amazon Studios podpisało kontrakt na trzy filmy z niepowtarzalnym Eddiem Murphym" - poinformowała wytwórnia w swoich mediach społecznościowych. Ta umowa to kontynuacja współpracy pomiędzy Murphym i Amazonem rozpoczętej przy okazji jego ostatniego filmu "Książę w Nowym Jorku 2".

Eddie Murphy: Wielki powrót?

"Eddie to legenda. Po obydwu stronach kamery. Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi komediowemu i dramatycznemu nieustannie dostarcza rozrywkę, oryginalne opowieści oraz postaci, które kochają widzowie na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, że mu w tym pomożemy. Witamy go w rodzinie Amazona" - zachwalała komika szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke. Nieznane są szczegóły fabuły filmów, które Murphy zrealizuje dla studia.

Reklama

Zakontraktowanie Eddiego Murphy'ego to kolejna odsłona walki platform streamingowych o nowych użytkowników. Tę potyczkę Amazon wygrał z Netfliksem, dla którego Murphy nakręcił swój najlepszy ostatnio film - "Nazywam się Dolemite".

Wydawało się, że Murphy zwiąże się z Netfliksem na dłużej, szczególnie że w przygotowaniu są jeszcze dwa inne projekty realizowane dla tego giganta streamingowego - czwarta część "Gliniarza z Beverly Hills" oraz komedia Kenyi Barrisa, w której Murphy zagra u boku Jonaha Hilla.

Netflix nie ma jednak powodów do narzekania, mimo tego, że nie udało się pozyskać Eddiego Murphy'ego. Podpisał podobne kontrakty na wyłączność m.in. z Ryanem Murphym, Shondą Rhimes i Danem Levym. Niedawno w rękach Netfliksa znalazły się również prawa do wszystkich dzieł Roalda Dahla ("Charlie i fabryka czekolady").

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eddie Murphy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL