Reklama

"Dziewczyna z walizką" triumfuje na 12. edycji 48 Hour Film Project

Film ekipy Studio Hologram "Dziewczyna z walizką" wygrał 12. edycję 48HFP Polska. Jego twórcy wezmą teraz udział w międzynarodowym finale w Lizbonie, gdzie powalczą o udział w Short Film Corner podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

48 Hour Film Project: "Dziewczyna z walizką" najlepsza

Zakończyła się 12. edycja 48 Hour Film Project, w ramach którego uczestnicy przygotowują film - od pomysłu do postprodukcji - w zaledwie dwie dobry. W konkursie wzięło udział 58 ekip, z których 50 spełniło warunki i zakwalifikowało się do konkursu, oddając na czas ukończone filmy. Każda pracowała nad filmem wylosowanego gatunku, w którym dodatkowo musiały znaleźć się obowiązkowe elementy: rekwizyt - walizka, bohater/bohaterka: aptekarz lub aptekarka - Antoni lub Antonina Diagnoza i linia dialogowa "Gdybym wiedział, zabrałbym płaszcz/Gdybym wiedziała, zabrałabym płaszcz".

Filmy oceniło Jury w składzie: Magdalena Koleśnik, Anna Tatarska i Marcin Magiera. Przyznało nominacje i nagrody w 16 kategoriach.

Reklama

"Jeśli chodzi o najlepszy film, to myśleliśmy o takim, który poradzi sobie bez względu na to, kto i w jakim kraju go obejrzy, będzie gotowy i kompletny, co da mu szansę na dostrzeżenie także na międzynarodowych festiwalach" - mówiła podczas ceremonii członkini Jury Anna Tatarska. "Dlatego nagrodę dla najlepszego filmu dostaje 'Dziewczyna z walizką'".

Najlepszym filmem okazała się historia młodej dziewczyny, która nielegalnie przekracza polską granicę. W filmie grają Nilufar Nazarova - także nagrodzona za tę rolę przez jury - oraz Paweł Tomaszewski i Paulina Gałązka. "Dziewczyna z walizką" otrzymała również nagrody za najlepszą reżyserię, scenariusz i zdjęcia.

"Dla mnie ten film jest o utraconych marzeniach ludzi, którzy bezskutecznie odbijają się od granicy Unii Europejskiej. Marzę o Polsce jako o kraju, w którym każdy może zbudować swój nowy dom, jeśli tylko tego zapragnie" - podkreślali ze sceny reżyser i przedstawiciel zwycięskiej ekipy filmowej Studio Hologram, Tomasz Wilczyński.

Wszystkie tegoroczne filmy - również te nagrodzone - można obejrzeć TUTAJ.

Pełną listę nagrodzonych można znaleźć na oficjalnej stronie 48 Hour Film Project.

48HFP jest konkursem międzynarodowym - zwycięska ekipa tej edycji rusza w świat na międzynarodowe finały do Lizbony. Może to być początek wspaniałej filmowej drogi. Laureaci zeszłorocznego 48HFP Warszawa znaleźli się wśród światowych finalistów i zostali zaproszeni ze swoim filmem do Los Angeles oraz na Short Corner podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy