Reklama

Reklama

"Dzień trzeci": Jude Law na tajemniczej wyspie

Sześciodocinkowy miniserial "Dzień trzeci" będzie miał premierę 15 września w HBO i HBO GO. W rolach głównych występują Jude Law i Naomi Harris, a partnerują im Katherine Waterston, Emily Watson i Paddy Considine.

Sześciodocinkowy miniserial "Dzień trzeci" będzie miał premierę 15 września w HBO i HBO GO. W rolach głównych występują Jude Law i Naomi Harris, a partnerują im Katherine Waterston, Emily Watson i Paddy Considine.
Jude Law w serialu "Dzień trzeci" /HBO

Głównym bohaterem pierwszej części miniserialu zatytułowanej "Lato" jest Sam, grany przez Jude’a Lawa ("Nowy papież"), który przyjeżdża na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii, gdzie poznaje jej mieszkańców, gotowych na wszystko, aby zachować kultywowane od pokoleń tradycje. Sam mieszka na odludziu i nie jest w stanie opuścić idyllicznego i niebezpiecznie urokliwego świata, który stopniowo odkrywa.

Odprawiane w tajemnicy przez mieszkańców wyspy rytuały skłaniają bohatera do przepracowania traumatycznych wydarzeń z przeszłości z zaburzonej perspektywy teraźniejszości. Kiedy granice między fantazją i rzeczywistością stają się coraz bardziej płynne, upór, z jakim Sam stara się poznać prawdę, skłania mieszkańców wyspy do wyjawienia wstrząsającej tajemnicy. Autorem scenariusza do części "Lato" jest Dennis Kelly, a wyreżyserował ją Marc Munden.

Akcja "Zimy" rozwija się przez trzy kolejne odcinki. Główna bohaterka - Helen, grana przez Naomi Harris (nominowaną do Oscara za rolę w filmie "Moonlight"), jest kobietą o silnym charakterze, która zawsze trzyma się na uboczu. Helen przyjeżdża na wyspę w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania, ale jej obecność ma nieprzewidziane konsekwencje i sprawia, że zacierają się granice między fikcją i rzeczywistością. Autorami scenariusza części "Zima" są Kit De Waal, Dean O’Loughlin i Dennis Kelly. Za reżyserię tej części odpowiada Philippa Lowthorpe.

Reklama

W rolach głównych występują Jude Law i Naomie Harris, którym partnerują Katherine Waterston (seria filmów "Fantastyczne zwierzęta"), Emily Watson (nominowana do Emmy i Złotego Globu za rolę w serialu "Czarnobyl") i Paddy Considine (serial "Outsider").

Miniserial "Dzień trzeci" jest koprodukcją Sky i HBO. Jest to pierwszy serial zrealizowany przez Sky Studios, nową wytwórnię stacji telewizji Sky, we współpracy z Plan B Entertainment, Punchdrunk, oraz scenarzystą Dennisem Kellym (serial "Utopia"). 

Premiera "Dnia trzeciego" zaplanowana została w HBO i HBO GO na 15 września. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana. Premiera na antenie HBO odbędzie się tego samego dnia o godz. 20.10. Kolejne odcinki swoje premiery będą miały co tydzień, we wtorki. Serial składa się z 6 odcinków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jude Law | Naomie Harris

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy