Reklama

"Dzień dobry, kocham cię": Nowa komedia Ryszarda Zatorskiego

"Dlaczego nie", "Tylko mnie kochaj", "Nigdy w życiu", a teraz "Dzień dobry, kocham cię" to tytuły, za którymi stoi specjalista od uczuć - Ryszard Zatorski. Jak przyznają aktorzy, którzy grają w jego najnowszej komedii romantycznej, "to się wyczuwa na planie".

Reżyser ma doskonałą intuicję i wie, kiedy i gdzie podłożyć zarzewie pod płomienie miłości. I to działa.

W rolach głównych: Warszawa, Basia Kurdej-Szatan i Aleksy Komorowski, miejsce akcji: Plac Grzybowski. To tu wybucha filmowa miłość, która rozjaśnia niebo nad zagubionym w wielkim mieście młodym lekarzem oraz singielką, pracującą w korporacji, która najbardziej kocha sport i swoją przyjaciółkę.

Potem, jak to bywa w komediach romantycznych bohaterowie gubią siebie z oczu, szukają popadając w rozmaite perypetie, by w końcu ich drogi znów się zeszły. Happy end to wszak podstawowy składnik tego gatunku filmowego.

Reklama

Basia i Szymon wpadają na siebie na ulicy. Ona jedzie na rolkach, on na rowerze. Choć okoliczności wydają się dramatyczne, oboje czują, że ta chwila zmieniła ich na zawsze. Niestety, od tego właśnie momentu los sprzysięga się przeciwko nim.

"'Dzień dobry, kocham cię' to idealne zdanie na rozpoczęcie każdego dnia. Ładuje nas niezwykle pozytywną energią. Jeśli tylko słowa te wypływają z serca to jest szalenie naturalnie. Romantyzm naszej historii filmowej przejawia się w subtelności. To historia do bólu prościutka, ale może właśnie takie najprostsze rzeczy w życiu, które nas otaczają są najbardziej romantyczne. Acz w filmie ani razu nie pada kocham cię" - zdradza Aleksy Komorowski.

Basia Kurdej-Szatan, też przyznaje, że pocałunków i wielkich słów na ekranie nie będzie, a to właśnie tytuł filmu jest esencją tego, co spotyka dwoje bohaterów z pozornie różnych światów.

"Kiedy dowiedziałam się, że zagram główną rolę byłam szczęśliwa! To mój debiut na dużym ekranie i niesamowite wyzwanie aktorskie. Kocham komedie romantyczne. Zawsze, kiedy mam zły humor chętnie sięgam po największe klasyki gatunku, ale też te z polskiej półki spod znaku Ryszarda Zatorskiego. To cudowny reżyser. Pracuje niezwykle intuicyjnie, obserwuje, tak naprawdę niewiele mówi. To fajne, że mamy dużo swobody" - mówi młoda aktorka.

W pozostałych rolach występują m.in. Olga Bołądź, Paweł Domagała, Olga Frycz, Krystyna Mazurówna, Jacek Fedorowicz.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

AKPA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy