Reklama

Reklama

Dorastali na naszych oczach. Jak się zmieniały dziecięce gwiazdy?

Dla wielu z nich występ w filmie lub serialu miał być jednorazową przygodą. Dziś z rozczuleniem mogą popatrzeć na swoje archiwalne zdjęcia i z dumą stwierdzić, że mają naprawdę imponujący staż pracy. Jak udaje im się przetrwać w show-biznesie i pozostać sobą? Czy przytłacza ich popularność? Sprawdźcie!

Wiktoria Gąsiewska

Nie wszyscy wiedzą, że 21-letnia aktorka pierwszy raz wystąpiła przed kamerą, mając zaledwie 5 lat. Zaczęła wówczas grać w serialu "Rodzina zastępcza plus". To tam poznała swojego obecnego chłopaka Adama Zdrójkowskiego. Później była rola w "Jasminum" i "Lejdis". Wiktoria miała 8 lat, gdy w 2007 roku zagrała w "Katyniu". Wcieliła się tam w córkę Anny (Maja Ostaszewska). Można ją oglądać m.in. w serialu "rodzinka.pl" i "Barwach szczęścia". Razem ze Zdrójkowskim wygrała pierwszą edycję programu TVP "Dance, Dance, Dance". Zagrała świetną rolę w filmie "W lesie dziś nie zaśnie nikt".

Reklama

Miał 13 lat, gdy u boku ojca, Jerzego Stuhra, zadebiutował w "Dekalogu". "Byłem jeszcze dzieckiem i nie miałem pełnej świadomości, w czym biorę udział i co to dla mnie znaczy. Ale nie mógłbym chyba sobie wyobrazić piękniejszego rozpoczęcia mojej filmografii" - mówił potem. Widzowie cenią go także za rolę w "Belfrze" oraz w "Listach do M". Maciej Stuhr grał też w "Diagnozie". Jego ostatnia kinowa rola pochodzi z głośnego filmu "Sala samobójców. Hejter". Można go również oglądać w serialu Canal+ "Szadź".

Na ekranie zadebiutowała w wieku 9 lat, grając Sabinkę w filmie "Korczak". Wcieliła się także m.in. w Dankę Dresner w "Liście Schindlera"  Stevena Spielberga. "Dostałam od niego walkmana. Reżyser zapraszał do USA, ale moja mama zdecydowała inaczej" - opowiedziała aktorka w jednym z wywiadów. Obecnie możemy ją oglądać w serialu "M jak miłość". Była jurorką w drugiej edycji programu TVP "Dance Dance Dance".

Julia Wróblewska

W październiku skończy 22 lat. "Magda M", "M jak miłość", "Och, Karol 2" - to tylko niektóre tytuły produkcji, w jakich zagrała. Jednak najwięcej osób kojarzy ją z uroczą Michaliną z komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj" - miała wtedy 8 lat. Pytana o plany, mówiła skromnie: "Teraz gram w filmach. Będę chciała zostać aktorką, chociaż jeszcze obecnie nie mogę się nią nazwać". Wybrała jednak nie aktorstwo, a iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Adam Zdrójkowski

29 maja świętował 20. urodziny. A to oznacza, że oglądamy go już 16 lat na ekranie! Zaczynał jako czterolatek na planie serialu "Rodzina zastępcza plus". Grał w nim razem z Kubą, swoim bratem bliźniakiem. Jednak tylko on związał się z branżą filmową. Ogromną popularność przyniosła mu rola Kuby Boskiego w "rodzince.pl" oraz udział w show "Dance Dance Dance".

Mateusz Damięcki

Miał 12 lat, gdy w 1993 roku zagrał w aż trzech produkcjach. Były to: film "Łowca. Ostatnie starcie" i seriale: "WOW" oraz  "Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później". Mateusz Damięcki pochodzi z artystycznej rodziny i aktorstwo ma we krwi. Fani serialu "W rytmie serca" bardzo go cenią za rolę lekarza Adama Żmudy.

A co z zagranicznymi gwiazdami?

Macaulay Culkin

Miał 10 lat, kiedy zagrał tytułową rolę w świątecznym hicie "Kevin sam w domu" (1990). Ne wszystkie filmy, w których wziął udział, były tak udane i sukcesu "Kevina" powtórzyć się nie udało. W 1994 roku 14-latek otrzymał nawet nominację do Złotej Maliny dla najgorszego aktora sezonu. Dzisiaj ma 39 lat. Przez lata walczył z uzależnieniem od narkotyków. Z prasowych publikacji wynika, że zdołał w końcu uwolnić się od nałogu.

Anna Paquin

Gdy dostała Oscara, miała zaledwie 12 lat. To rola małej Flory McGrath w filmie "Fortepian" otworzyła jej drzwi do kariery. Potem można było ją podziwiać m.in. w serialu HBO "Czysta krew".

Dakota Fanning i Elle Fanning

Występowała w filmach z takimi aktorami jak Sean Penn, Tom Cruise, Denzel Washington - i to jeszcze zanim skończyła... 12 lat. Nie ulega wątpliwości, że zrobiła jedną z najbardziej błyskotliwych "dziecięcych" karier w historii kina. Aktorka nie jest już dzieckiem (ma 25 lat), a jej kariera nie zwalnia tempa. Jej siostra Elle Fanning również zaczynała jako dziecko i także robi karierę. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w filmie Woody'ego Allena "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" oraz serialu HBO "Wielka" o carycy Katarzynie.

Noah Schnapp

Miał 12 lat, kiedy wcielił się w Willa Byersa, jednego z bohaterów serialu "Stranger Things". Zapewne nie przypuszczał, że produkcja Netflixa zawojuje świat i stanie się jednym z największych hitów stacji. Obecnie trwają prace nad czwartym sezonem serii. 3 października 2020 roku Noah Schnapp będzie obchodził 16. urodziny. Kto wie, jak potoczy się jego kariera...


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje