Reklama

Reklama

Dom psychopaty z "Milczenia owiec" wystawiony na sprzedaż

Dom, który posłużył w thrillerze "Milczenie owiec" jako kryjówka seryjnego zabójcy Buffalo Billa, został wystawiony na sprzedaż. Obecnie cena wynosi 249 tysięcy dolarów. Póki co nie pojawiło się jednak wielu chętnych do zakupu.

Plakat filmu "Milczenie owiec"

Liczący sobie 116 lat dom należy do Scotta i Barbary Lloydów. Byli oni jego właścicielami także ponad 25 lat temu, gdy kręcono w nim zdjęcia do "Milczenia owiec" Jonathana Demme'a.

Oczywiście nie wszystkie sceny mające miejsce w kryjówce Billa mogły w nim powstać - chodzi między innymi o te, rozgrywające się w piwnicy szaleńca, w której przetrzymywał, a następnie mordował i obdzierał ze skóry swe ofiary.

"Tylu ludzie chwili się, że Waszyngton kiedyś spał w ich domu. A ilu może się pochwalić, że kręcono w nim film?" - reklamuje nieruchomość agentka sprzedaży Dianne Wilk.

Reklama

Jak się okazuje, dom nie cieszy się zbytnią popularnością. Wynika to jednak nie z faktu drastycznych scen znanych z filmu, a jego położenia - znajduje się on w stanie Pennsylvania, 30 minut od Pittsburgha. "Niedawno mężczyzna z Phoneix szukał domu. Złożył nawet ofertę, ale od tego czasu się nie odzywał. Ale kto leciałby z Phoneix, by kupić tutaj dom?" - komentuje Wilk.

"Milczenie owiec" weszło do kin w 1991 roku i okazało się niespodziewanym hitem. Zarobiło na całym świecie ponad 272 miliony dolarów. Prócz tego jako trzeci film w historii, otrzymało pięć najważniejszych Oscarów - dla produkcji roku, reżysera, aktorów pierwszoplanowych i scenarzysty.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Milczenie owiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje