Reklama

Reklama

Dokument o sekcji Volteo szuka wsparcia

Kolejna filmowa inicjatywa warta poparcia pojawiła się na portalu PolakPotrafi. Tym razem zbierane są fundusze na realizację dokumentu o dziewczynach z warszawskiej sekcji woltyżerki Volteo.

Woltyżerka to gimnastyka artystyczna na koniu poruszającym się w stempie lub galopie. Ewolucje wykonywane są przez jednego zawodnika bądź drużynę, składającą się od 6 do 8 osób.

"Rodzice zawodniczek z drużyny Volteo mówią o swoich dzieciach, że są analogowe. Po kilku dniach spędzonych z nimi, przekonałyśmy się co to oznacza" - mówią Monika Kotecka i Karolina Poryzała z Kurkok Kollektiv, które pracują nad innowacyjnym filmem dokumentalnym o zawodniczkach z warszawskiej drużyny Volteo.

"Analogowe dzieci są zaprzeczeniem tego co zazwyczaj myślimy na temat dzisiejszych dzieciaków, zamkniętych, skupionych na sobie, pogrążonych w internetowym szaleństwie" - dodają.

Reklama

Film ma być zrealizowany profesjonalnie, więc dziewczyny zbierają fundusze na sprzęt i ekipę. Możecie je wesprzeć za pośrednictwem serwisu PolakPotrafi i polubić na Facebooku - więcej informacji znajdziecie tutaj - kliknij!

Reżyserki opowiadają, że piękno zespołowego działania nie przeszkadza dziewczynkom w zaznaczeniu własnej indywidualności, a ich wrażliwość doskonale sprawdza się we współpracy z wierzchowcami.

Autorki dokumentu zamierzają zestawić sceny dokumentalne z impresyjnymi ujęciami ćwiczeń na galopującym koniu i treningami rozciągającymi ciało. Chcą zrezygnować z "setkowych" wypowiedzi, ponieważ nic w portretowanym świecie nie jest statyczne, wszystko odbywa się w ruchu. Sama muzyka będzie surowa, wręcz niezauważalna. Ogromną rolę odegra kreacyjny dźwięk - rytm filmu nadawać będzie tętent kopyt zwierzęcia.

Z nakręconych materiałów powstał krótki trailer "Wolty", który możecie obejrzeć tutaj:


Zanim "Wolta" trafi na ekrany kin, możecie też zobaczyć klip do utworu "En2aka", który bierze udział w konkursie "Powiększenie" na odbywającym właśnie we Wrocławiu Międzynarodowym Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy