Reklama

Dokument o Majdanie na festiwalu w Cannes

67. Festiwal Filmowy w Cannes otworzy się także na gorące wydarzenia polityczne - zapowiedział jego dyrektor Thierry Fremaux. W ramach specjalnych projekcji zostanie pokazany m.in. film o kijowskim Majdanie.

"Majdan" zrealizowany przez Siergieja Łoznicę powstał w ten sposób - powiedział Fremaux - że jego realizator "postawił swą kamerę na Majdanie w Kijowie, aby nakręcić film, który opowie nam, co się wydarzyło w ostatnich miesiącach" w stolicy Ukrainy.

Reklama

Film został wybrany do prezentacji w Cannes w swej pierwszej wersji, ale obecnie, przed rozpoczęciem festiwalu, Łoznica będzie go "aktualizował i wzbogacał".

Świat na gorąco pojawi się na festiwalu również w filmie "Srebrzysta woda" zrealizowanym przez syryjskiego filmowca Mohammeda Osamę, który ukazuje sytuację w Syrii po trzech latach wojny domowej, w której zginęło 150 000 ludzi.

Nakręcona w USA "Red Army", której realizatorem jest syn rosyjskiego emigranta Gabe Polsky, to opowieść o rosyjskiej drużynie hokeja na lodzie w czasach, gdy "Europa była podzielona na dwie części" - przedstawił ten film Thierry Fremaux.

Wydarzenia pokazane w filmie "Mosty Sarajewa", nakręconym przez 13 realizatorów, w tym Jean-Luka Godarda, Isild Le Besco i wymienionego na wstępie Siergieja Łoznicę, dzieją się w Sarajewie i składają się na historię od czasów po zamachu na arcyksięcia Ferdynanda w 1914 roku aż po dzień dzisiejszy.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

RMF24.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje