Reklama

Reklama

"Dobry dinozaur" już na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

"Dobry dinozaur" - animowana produkcja studia Disney Pixar - to opowieść o potędze przyjaźni i walce z własnymi słabościami. Historia o niezwykłej przyjaźni w świecie dinozaurów debiutuje 13 maja na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

Kadr z filmu "Dobry dinozaur"

A co by było, gdyby miliony lat temu asteroida, która zmieniła bieg życia na Ziemi, nie trafiła w naszą planetę i ogromne dinozaury chodziłyby po niej do dziś? Młody apatozaur imieniem Arlo zaprzyjaźnia się z małym chłopcem, Bąblem. W trakcie podróży przez surową i tajemniczą krainę Arlo uczy się stawiać czoło swoim lękom i odkrywa, do czego tak naprawdę jest zdolny.

Głównym bohaterem filmu "Dobry dinozaur" jest Arlo, młody apatozaur, któremu brakuje pewności siebie. Za wszelką cenę pragnie zdobyć szacunek ojca i zrobić wrażenie na swojej rodzinie, ale raz za razem ponosi klęskę. Strach przed światem i dziką naturą bardzo go ogranicza. Jego całkowite przeciwieństwo stanowi Bąbel, mały jaskiniowiec, który pewnego dnia pojawia się na drodze Arlo. Jest śmiały, odważny i pomysłowy. Spędził w dziczy całe życie i potrafi walczyć o swoje. Z czasem między tą dwójką rodzi się niezwykła przyjaźń.

Reklama

Najnowszy film studia Disney Pixar został wyreżyserowany przez Petera Sohna ("Zaburzenie częściowe") na podstawie scenariusza Meg LeFauve ("W głowie się nie mieści"). W polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli między innymi: Olaf Linde-Lubaszenko (tata), Katarzyna Żak (mama), Olaf Marchwicki (mały Arlo/Arlo), Artur Andrus (Wawrzyniec Osika) i Jerzy Kryszak (Gromowładek).

Jak twierdzi reżyser Peter Sohn, "Dobry dinozaur" to tak naprawdę opowieść o dojrzewaniu: "Arlo boi się wszystkiego. Ale jego ojciec nieustannie zachęca go do podejmowania ryzyka, konfrontowania się z własnymi lękami i dokonania czegoś ważnego".

Kiedy Arlo zabłądzi i znajdzie się w kompletnej dziczy, będzie musiał zmierzyć się ze swoim strachem. Podróż przez surową krainę stanie się dla niego również podróżą przez własne emocje, podczas której młody dinozaur zda sobie sprawę z potencjału, jaki w nim drzemie. Na swej drodze Arlo napotka mnóstwo postaci, a każda z nich na swój sposób przyczyni się do jego ewolucji - świadomie lub nie. Jednak największy wpływ wywrze na niego przyjaźń z małym jaskiniowcem.

"Więź rodząca się między Arlo a Bąblem pozwala dinozaurowi przezwyciężyć strach i stawić czoło największej fobii, czyli naturze" - wyjaśnia reżyser.

Podziw dla piękna i potęgi natury sprawił, że filmowcy uczynili z niej jedną z postaci filmu, a nie tylko tło dla przygód głównych bohaterów. Krajobrazy odegrały ważną rolę w tej opowieści. Przyroda przedstawiona w filmie jest oszałamiająca.

Film "Dobry dinozaur" debiutuje 13 maja na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films. Na płytach znajdą się również materiały dodatkowe.

WYDANIE BLU-RAY 3D™ i BLU-RAY™:
1/ Animacja Sanjay i boska brygada
2/ Kłamstwa na temat dinozaurów
3/ Śmieciozaur
4/ Twórcy o powstawaniu filmu
5/ Animowany dinozaur
6/ Śladami T-rexa
7/ Sceny niewykorzystane
8/ Komentarz twórców
9/ Dinokąski
10/ Zwiastuny
11/ Zabawa w chowanego.

WYDANIE DVD:
1/ Animacja Sanjay i boska brygada
2/ Komentarze twórców.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dobry dinozaur

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy