Reklama

DiCaprio jako mistrz przekrętów

"Wilk z Wall Street" - najnowszy obraz Martina Scorsese - trafi do polskich kin 3 stycznia. Główną rolę zagrał w nim Leonardo DiCaprio, który jest także producentem filmu.

Film Scorsese oparty jest na biografii amerykańskiego miliardera Jordana Belforta. "Był złotym dzieckiem świata finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort ulegał im w wielkim stylu. Najpiękniejsze kobiety. Najdroższe jachty. Najbardziej wyszukane narkotyki. Szalone imprezy bez cienia poczucia odpowiedzialności. Korupcja, naginanie prawa i skandale obyczajowe - w tym także Belfort okazał się mistrzem" - piszą twórcy filmu.

Reklama

Główną rolę zagrał Leonardo CiCaprio. Historia Belforta wydała mu się idealna do przeniesienia na ekran.

"W późnych latach 80. i wczesnych 90. Wall Street nie było praktycznie w żaden sposób kontrolowane lub regulowane - to był prawdziwy Dziki Zachód. A Jordan Belfort był jednym z tych wilków, którzy skorzystali z luk prawnych i zbili gigantyczne fortuny. Fascynuje mnie fakt, że Jordan opowiadał całkowicie szczerze o swoich szaleńczych zachowaniach. Niczego się nie wstydził. Nie gryzł się w język. Nie miał zamiaru nikogo przepraszać" - tłumaczył gwiazdor.

"Wiedziałem, że to podstawa do stworzenia fascynującego bohatera filmowego. A fakt, że ostatecznie musiał zapłacić za to wszystko, sprawił, że opowieść wydawała mi się idealna do przeniesienia na ekran" - dodał artysta.

Obok DiCaprio w filmie wystąpili także: Matthew McConaughey, Jonah Hill, Margot Robbie i Kyle Chandler.

"Wilk z Wall Street" to kolejna współpraca Scorsese z DiCaprio. Film "Infiltracja", który artyści razem stworzyli, otrzymał szereg nagród, m.in. cztery Oscary (za najlepszy film, reżyserię, montaż i scenariusz). Ich inne produkcje to: "Gangi Nowego Jorku", "Aviator" oraz "Wyspa tajemnic".


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Zobacz nasze podsumowanie 2013 roku

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wilk z Wall Street

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje