Reklama

Reklama

DiCaprio i Scorsese po raz piąty w duecie

Leonardo DiCaprio, trzykrotnie nominowany do Oscara, jeden z najbardziej znanych aktorów na świecie, zagrał główną rolę w najnowszym filmie Martina Scorsese "Wolf of Wall Street". To już piąty wspólny projekt tych artystów.

Do tej pory Leonardo DiCaprio współpracował z Martinem Scorsese przy: "Aviatorze", "Infiltracji", "Wyspie tajemnic" i "Gangach Nowego Jorku".

Ich najnowszy wspólny film to historia wzlotu i upadku Jordana Belforta, młodego multimilionera z Wall Street.

Belfort dorobił się milionów w błyskawicznym tempie. Źródłem jego dochodów były nielegalne praktyki na Wall Street, gdzie rozpoczął pracę w 1987. Wcześniej był dostawcą mięsa. Zajął się akcjami, by w 1988 roku przejąć kontrolę nad Stratton Oakmont. Fart jednak nie mógł utrzymać się długo, bowiem pokonała Belforta słabość do pięknych kobiet, szybkich samochodów, drogich domów i nielegalnych używek.

Reklama

Dziś Belfort jest trenerem biznesu i mówcą motywacyjnym. Ma za sobą dwa lata odsiadki za wyłudzenia na kwotę ponad 100 milionów dolarów. Podpisał kontrakty na dwie książki i sprzedał prawa do sfilmowania własnej historii, którą zainteresował się sam Scorsese.

Oprócz wcielającego się w główną rolę Leonardo DiCaprio, w "Wolf of Wall Street" grają także m.in. Jonah Hill, Matthew McConaughey, Jean Dujardin i Kyle Chandler.

Premiera przewidziana jest na jesień 2013 roku.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Leonardo DiCaprio | reżyseria | aktor | Martin Scorsese | film

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy