Reklama

Depp wzoruje się na swej... prababce

Johnny Depp wyznał w jednym z niedawnych wywiadów, że podczas pracy nad rolą Indianina Tonto w filmie "Jeździec znikąd", inspirował się wyglądem swej... prababki. Aktor polecił nawet swojemu charakteryzatorowi, aby upodobnił go do przodkini, która była rdzenną Amerykaninką.

Nie wszyscy wiedzą, że w żyłach gwiazdy "Piratów z Karaibów" płynie indiańska krew - jego prababka ze strony matki pochodziła z plemienia Czirokezów.

Reklama

Aktor postanowił odrzucić zwyczajową "wersję" indiańskiego bohatera i wzorując się na starych rodzinnych zdjęciach wykreował na potrzeby filmu "Jeździec znikąd" nowy wizerunek swego bohatera.

"Kiedy myślałam o postaci Tonto, od razu zobaczyłem swoją prababkę. Była Indianką, nosiła warkocze, a na piersiach miała tytoń. Pomyślałem, żeby w filmie upodobnić się do niej. Charakteryzator wykonał wspaniałą robotę" - stwierdził Depp.

Aktor dodał przy okazji, że chciał, aby Tonto był postrzegany jako młody, odważny Indianin, który dokonuje wspaniałych czynów i zachęca do tego innych.

Johnny Depp przyznał, że jest świadomy, iż nie każdemu spodoba się film "Jeździec znikąd". Jak donoszą bowiem media, opowieść w bardzo złym świetle stawia Amerykanów. Aktor ma jednak nadzieję, że bracia i siostry z plemienia Kamanczów będą dumni z jego dzieła.

Przypomnijmy, że hollywoodzki gwiazdor w 2012 roku został honorowym członkiem indiańskiego szczepu Komanczów.

Polska premiera filmu "Jeździec znikąd" odbędzie się 19 lipca.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: johnny depp | Indianie | Jeździec znikąd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje