Reklama

Depardieu stracił prawo jazdy. Ale...

Gerard Depardieu przez sześć miesięcy będzie musiał poradzić sobie bez prawa jazdy - zadecydował francuski sąd. To kara za jazdę pod wpływem alkoholu w listopadzie zeszłego roku w Paryżu.

Pod koniec listopada podczas przejażdżki skuterem ulicami francuskiej stolicy, Depardieu przewrócił się na drodze. Do wypadku doszło przy placu generała Catroux w północno-zachodniej części Paryża.

Reklama

Aktor nie odniósł poważnych obrażeń - ucierpiały jedynie jego łokcie. Na miejsce zdarzenia szybko przyjechała policja. Depardieu poddano badaniu alkomatem. Okazało się, że gwiazdor miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w świetle francuskiego prawa nie można mieć więcej niż 0,5 promila).

Artysta został zabrany na komisariat. Gdy odzyskał jasność umysłu, usłyszał zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu.

Proces sądowy w tej sprawie był wielokrotnie przekładany, ponieważ pozwany nie mógł stawić się na rozprawie. W piątek, 21 czerwca, zapadł wreszcie wyrok. Depardieu stracił prawo jazdy na pół roku. Będzie też musiał zapłacić 4 tys. euro grzywny.

Na swoje szczęście Depardieu dysponuje belgijskim prawem jazdy. Dzięki tym dokumentom aktor będzie dalej mógł jeździć po całej Europie.

64-letni Depardieu przyzwyczaił już wszystkich do nieprzewidywalnych zachowań. W sierpniu 2011 r. media żyły skandalem, do jakiego doszło na pokładzie samolotu linii Air France. Podczas lotu z Paryża do Dublina Depardieu opóźnił start o ponad dwie godziny. Według relacji świadków był pijany i oddał mocz w korytarzu samolotu.

Rok później gwiazdor znów wpadł w tarapaty. Jadąc na skuterze, został potrącony na paryskiej ulicy przez samochód. Kierowca auta twierdzi, że tuż po tym incydencie krewki aktor rzucił się na niego i uderzył go w twarz. Mężczyzna uznał, że ten czyn nie ujdzie na sucho aktorowi i zgłosił sprawę policji.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: depardieu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje