Reklama

Reklama

David Cronenberg sprzedaje film o własnej śmierci

Wielokrotnie szokował swoimi filmami, teraz prowokuje w inny sposób. David Cronenberg zagrał w jednominutowym filmie "The Death of David Cronenberg" ("Śmierć Davida Cronenberga"), który jest zapisem jego reakcji na znalezienie swojego martwego ciała. Dzieło jest przedmiotem aukcji na platformie SuperRare.

David Cronenberg

Bohaterem krótkiego metrażu jest David Cronenberg. Akcja rozgrywa się w małym pokoju. Kanadyjski artysta dostrzega nieruchomą figurę w łóżku. Okazuje się, że to jego własne, pozbawione życia ciało. Zamiast wpadać w panikę, całuje w twarz zmarłego i go obejmuje.

David Cronenberg: Nowe projekty

Na stronie serwisu aukcyjnego SuperRare, gdzie można kupić ten film, znajdujemy informację, że obraz "zgłębia tematykę śmiertelności, surrealizmu oraz metamorfoz życia i śmierci. Przy powstaniu tego minidzieła Cronenberg współpracował ze swoją córką, Caitlin. To ona odpowiadała za zdjęcia i produkcję (na co dzień jest cenioną fotografką). Licytacja w serwisie SuperRare, gdzie wystawiono film, odbywa się przy udziale kryptowalut.

Reklama

Innym nowym projektem Davida Cronenberga jest produkcja science fiction "Crimes of the Century". Zdjęcia do tego filmu ruszyły w sierpniu w Grecji. W obsadzie są m.in. Viggo Mortensen, Lea Seydoux i Kristen Stewart. Ta opowieść rozgrywa w niedalekiej przyszłości i pokazuje losy ludzi, których ciało żyje w symbiozie z technologią.

Z Mortensenem Kanadyjczyk współpracował już przy trzech tytułach - "Historii przemocy" (2005), "Wschodnich obietnicach" (2007) oraz "Niebezpiecznej metodzie" (2011).

Obrazy ukazujące niepokojące związki między technologią a ludzkim ciałem są motywem przewodnim twórczości Cronenberga. Jednym z jego najgłośniejszych filmów jest "Mucha" (1986).

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: David Cronenberg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje