Reklama

Danuta Stenka: Nie chciałam być aktorką

Danuta Stenka jest jedną z bardziej uznanych i lubianych współczesnych aktorek. Artystka spędziła dzieciństwo na kaszubskiej wsi. Pochodzenie jest dla niej powodem do dumy, co podkreśla w każdym wywiadzie. Zaznacza też, że nigdy nie chciała zostać aktorką.

- Nauczycielka to był mój pomysł od wczesnych lat dziecięcych, jako że moja mama była nauczycielką. Wydawało mi się więc, że to jest najbardziej fantastyczny zawód, jaki mogłabym sobie wymyślić. Przy czym moja mama rzeczywiście była nauczycielką z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że nie byłabym taką nauczycielką, może nie byłabym najgorszą, ale nie taką jak ona - przyznaje Danuta Stenka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Reklama

Aktorka ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Na deskach teatru zadebiutowała w 1982 roku.

- Chwała Bogu, że los mnie pchał, ciągnął, spychał z mojej drogi wymyślonej od dzieciństwa, że wreszcie mnie zepchnął na tą moją obecną drogę, czyli aktorstwo. W tej chwili nie wyobrażam innego zawodu. Nigdy jednak o nim nie marzyłam, nigdy nie chciałam zostać aktorką. Jakoś się znalazłam w tym zawodzie przez właściwie można powiedzieć przypadek, za sprawą innych ludzi - podkreśla Stenka.

Opublikowana w listopadzie autobiografia aktorki "Flirtując z życiem" cieszy się bardzo dużą popularnością. Podczas szczerej rozmowy z Łukaszem Maciejewskim Danuta Stenka odkrywa nieznane publiczności oblicze.

Obecnie artystka jest w trakcie prób do spektaklu "Lód", który będzie miał premierę w sobotę 25 stycznia w Teatrze Narodowym.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Danuta Stenka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje