Reklama

Reklama

Danuta Stenka: Aktorka z charakterem

Coraz częściej Danuta Stenka gra role matek, ale to jej wcale nie przeszkadza, bo każdą propozycję traktuje jak duże wyzwanie. Wkrótce zobaczymy ją w dwóch filmach.

Danuta Stenka - zachwycająca od lat

Danuta Stenka z dumą podkreśla, że pochodzi z Kaszub. Jej mąż Janusz Grzelak jest biznesmenem. Mają dwie córki: Paulinę i Wiktorię.

Wie, czego chce i na czym jej zależy. Danuta Stenka to aktorka z charakterem. Sama przyznaje, że ma w sobie dużo cech męskich, chociaż trudno w to uwierzyć, widząc jej subtelną i kobiecą urodę. Dla widzów, którzy lubią wyrazistą osobowość aktorki (oczywiście także jej talent), mamy dobrą wiadomość: w przyszłym roku czekają nas dwie nowości z jej udziałem.

Reklama

Generałowa u Wisłockiej!

Ten rok Danuta Stenka rozpoczęła od premiery komedii "Planeta Singli", w której zagrała mamę Agnieszki Więdłochy. Wkrótce jednak aktorka pokaże, że kobieta zmienną jest.

Na planie filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" zobaczymy ją w roli Generałowej i do tego z blond włosami! Dodamy, że tytułową bohaterkę (autorkę słynnego poradnika "Sztuka kochania") zagra Magdalena Boczarska. W filmie pojawi się też Piotr Adamczyk, prywatnie bardzo dobry kolega Danuty Stenki - razem wystąpili w filmie "Chopin. Pragnienie miłości".

Silne kobiety

Danuta Stenka uwielbia pracować z silnymi kobietami (z wzajemnością). Nic więc dziwnego, że z radością przyjęła propozycję udziału w filmie "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", bo za kamerą stanęła Maria Sadowska - kobieta wielu talentów (zasiada w jury programu "The Voice of Poland" i jest cenioną wokalistką).

To nie jedyna ciekawa reżyserka, z którą w tym roku pracowała Danuta Stenka. Wystąpiła też w najnowszym filmie autorki słynnych "Galerianek", Katarzyny Rosłaniec. W dramacie "Szatan kazał tańczyć" aktorka gra wyrazistą, skupioną na sobie postać matki głównej bohaterki - Karoliny (Magdalena Berus).

Kiedy premiera?

Zdjęcia do "Sztuki kochania..." zaczęły się w maju. Premiera filmu zaplanowana jest na 27 stycznia przyszłego roku. Także w 2017 roku na ekrany kin wejdzie "Szatan kazał tańczyć".

MJ

Warto wspomnieć, że monodram Danuty Stenki - "Koncert życzeń" Franza Xavera Kroetza - koprodukcja TR Warszawa i nowohuckiej Łaźni Nowej w reżyserii Yana Ross aż sześciokrotnie został zagrany na tegorocznym Wiener Festwochen, jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez teatralnych w Europie.

Spektakl Yany Ross został uznany przez austriacką krytykę za jedno z największych wydarzeń tegorocznej edycji Wiener Festwochen, a kreację Stenki uznano za "niebywałą" czy też "olśniewającą". "Wielki teatr w małym pokoju" - napisał Von Hilde Haider-Pregler w "Wiener Zeitung".


Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Danuta Stenka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje