Reklama

Czym uwodzą "Listy do M."?

Pojawiła się nareszcie polska komedia romantyczna, którą można oglądać bez cienia zażenowania. Co takiego jest w "Listach do M.", czym ten film przekonał zarówno krytyków, jak i publiczność? "To kino, za którym tęsknią widzowie" - przekonuje Maciej Stuhr, jeden z bohaterów opowieści.

Reklama

Film "Listy do M.", którego reżyserem jest Mitja Okorn, pojawił się w kinach 10 listopada. Do 13 listopada włącznie produkcję obejrzało aż 374 373 widzów - tym samym jest to trzecie otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat, a zarazem najlepsze w tym roku.

Jak się okazuje, zapowiadając świetne kino, twórcy nie składali obietnic bez pokrycia.

"Chcieliśmy zrobić film, który połączy w nastroju cudowny romans, naprawdę zabawny humor i to sympatyczne ciepło, jakie czujemy, kiedy jesteśmy szczęśliwi" - przyznaje Iza Łopuch, producentka filmu.

Przeczytaj recenzję filmu "Listy do M." na stronach INTERIA.PL!

Przypomnijmy, że "Listy do M." to opowieść, w której pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, co w życiu jest najważniejsze. W jeden, wyjątkowy dzień w roku - w Wigilię - pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec.

W bohaterów filmu wcielają się (bardzo przekonująco): Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Tomasz Karolak, Katarzyna Zielińska, Agnieszka Wagner, Leonard Pietraszak, Wojciech Malajkat, Katarzyna Bujakiewicz, Roma Gąsiorowska, Beata Tyszkiewicz.

"Ten film pokazuje w sposób bardzo subtelny, że szczęście jest ulotne i trzeba o nie dbać" - mówi Agnieszka Dygant.

"Każdy z Was na pewno znajdzie swoją ulubioną parę i perypetie, z którymi będziecie móc się identyfikować. I mam nadzieję, że wyjdziecie z kina w dobrych nastrojach, otuleni romantycznym ciepłem" - dodaje Katarzyna Zielińska.


Kim są zatem bohaterowie tej produkcji i co aktorzy mówią na ich temat?

Życie Mikołaja zmienia się, kiedy spotyka Romę...

Doris (Roma Gąsiorowska)
Ma aż 30 lat, jak podlicza ją kochająca rodzina. Nie jest jeszcze mężatką i najczęściej sama budzi się o poranku, ale ten fakt nie zmienił jej w desperatkę. Jak Bridget Jones wierzy, że gdzieś czeka na nią połówka pomarańczy i że w wielkim mieście zdarza się nie tylko seks, ale także prawdziwa miłość.

Mikołaj (Maciej Stuhr)
Mikołaj to romantyk, który uwodzi kobiety głównie na falach eteru. Bo w życiu... różnie mu to wychodzi. Jego największym atutem jest autoironiczne poczucie humoru i głęboki męski głos, pobudzający wyobraźnię zakochanych w nim radiowych słuchaczek.

Mel Gibson romansuje z Kariną...

Mel Gibson (Tomasz Karolak)
Amator życia i wielbiciel kobiecego piękna. Jak mało kto sprawdza się w ars amandi. Potrafi uwieść jednym spojrzeniem (zazwyczaj w dekolt). Pytanie, czy jego narcystyczne skłonności pozwolą mu stworzyć długotrwały związek?

Karina (Agnieszka Dygant)
Bardzo energiczna żona Szczepana, która uważa, że miłość jest jak powietrze i powinna być na wyciągnięcie ręki. Ale co zrobić, gdy mąż więcej czasu poświęca swojej absorbującej pracy niż kobiecie marzeń?

A co ze Szczepanem?

Szczepan (Piotr Adamczyk)
To zapracowany psycholog, który spieszy na ratunek całemu światu. Pewnego dnia, jedno wydarzenie, zburzy jego spokój. Co jest w stanie zrobić mężczyzna, gdy walczy o miłość kobiety swojego życia?

Małgorzata na nowo odkryje Wojciecha...

Małgorzata (Agnieszka Wagner)
Perfekcyjna do bólu, zimna jak lód i niewzruszona jak skała dyrektorka radia. Dyryguje firmą i mężem Wojciechem, z równym zaangażowaniem i nie znosząc sprzeciwu. Okazuje się jednak, że nawet królowa lodu nosi w sercu wielką potrzebę miłości.

Wojciech (Wojciech Malajkat)
Mąż, zdawałoby się, idealny. Opanowany, tolerancyjny, mądry. Nawet najstarsi górale nie pamiętają, żeby powiedział żonie "nie". Ale nawet największy pantoflarz potrafi zrobić coś zaskakującego, kiedy coś lub ktoś obudzi w nim od dawna skrywane tęsknoty i uczucia.


W tej historii są także ważni...

Wladi (Paweł Małaszyński)
Wielu mężczyzn chciałoby mieć jego przebojowość i lekkie podejście do życia. Jego urok i czar działają na kobiety jak afrodyzjak. Tyle, że jeszcze żadnej kobiecie nie udało się go usidlić. Czy w końcu znajdzie się ktoś, kto odkryje klucz do jego serca?

Betty (Kasia Zielińska)
Gdziekolwiek się pojawia, wzrok wszystkich kieruje się tylko na nią. Mogłaby mieć każdego faceta, ale najważniejszy jest dla niej tajemniczy Kazik. Kim jest mężczyzna, dla którego postanowiła zmienić całe swoje życie?

Larwa (Kasia Bujakiewicz)
Byłaby z niej niezła druhna, gdyby tylko jej najlepsza przyjaciółka - Doris, wychodziła za mąż. Nigdy nie daje za wygraną i jak tylko może wspiera zagubioną w wielkim mieście przyjaciółkę. Jej pokręcone poczucie humoru działa na Doris lepiej niż maseczka antystresowa.

"Bardzo spodobał mi się scenariusz tego filmu i od razu wiedziałem, że chcę być częścią tego projektu. Kiedy czytałem scenariusz to się wzruszyłem, śmiałem i nawet trochę oczy mi się zaszkliły" - wyznaje Paweł Małaszyński.

"To jest scenariusz, nad którym autorzy długo pracowali i to jest zdecydowanie widać i ja to czuję, kiedy wypowiadam słowa tego tekstu. To wzruszające, śmieszne i mądre kino" - dodaje Tomasz Karolak.


Ciekawi Cię, co jeszcze w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: stuhr | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje