Reklama

"Crimson Peak. Wzgórze krwi": Gotycki romans w gwiazdorskiej obsadzie

23 października na ekrany polskich kin trafi najnowszy film Guillermo del Toro - "Crimson Peak. Wzgórze krwi".

23 października na ekrany polskich kin trafi najnowszy film Guillermo del Toro - "Crimson Peak. Wzgórze krwi".
Gwiazdy "Crimson Peak. Wzgórze krwi" na plakacie promującym produkcję /materiały dystrybutora

Guillermo del Toro jest twórcą widowiskowych przebojów "Hellboy" i "Labirynt fauna". Kiedy rozpoczynał prace nad scenariuszem "Crimson Peak. Wzgórze krwi", przyświecała mu jedna myśl - To człowiek, nie duchy, jest źródłem zła.

W liście skierowanym do prasy reżyser wyznał, że starał się przywrócić gotyckiemu romansowi należne mu w kinie miejsce. "Crimson Peak. Wzgórze krwi to miejsce piękne i porażające. Poznamy postacie, które stapiają się z mrocznym bogactwem otoczenia, będąc zarazem odbiciem własnej psychologicznej głębi. Ale ważne jest także to, co możemy zobaczyć - pyszne, wysmakowane kostiumy, jakich dawno nie widziało kino. Wizualne piękno tego obrazu czyni go jednym z moich dzieł, które pokochałem najbardziej" - uważa del Toro.

Reklama

Osadzony w gotyckich realiach XIX wieku film opowiada historię nawiedzanej przez duchy Edith Cushing (Mia Wasikowska), która z wielkiej miłości poślubia Thomasa Sharpe’a (Tom Hiddleston). Nie wie jednak, że za ożenkiem stoi przerażający plan pana młodego i jego tajemniczej siostry (Jessica Chastain). W obrazie zobaczymy również Charliego Hunnama.

Mistrz literatury grozy Stephen King jest już po seansie filmu del Toro. "Jest oszałamiający i cholernie przerażający! 'Crimson Peak' zelektryzował mnie tak, jak zrobiło to przed laty 'Martwe zło' Sama Raimiego" pisarz podzielił się wrażeniami z projekcji na Twitterze.

"Crimson Peak. Wzgórze krwi" zobaczymy w polskich kinach 23 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Crimson Peak. Wzgórze krwi

Reklama

Reklama

Reklama