Reklama

Colin Firth: Anglik o wielkim sercu

Colin Firth jest weteranem aktorskiego fachu. Jego kalendarz zapełniony jest kolejnymi terminami planów zdjęciowych. I choć widzowie znają go głównie z ról poważnych angielskich dżentelmenów, to w filmie "Zanim zasnę" gwiazdor pokaże nowe oblicze.

W thrillerze Rowana Joffé Firth wciela się w rolę Bena - męża głównej bohaterki granej przed Nicole Kidman. Widz poznaje go jako człowieka, który poświęcił i podporządkował całe swoje życie, cierpiącej na amnezję, żonie.

Reklama

Ciąży na nim ogromna odpowiedzialność, zajmuje się osobą, dla której każdy dzień zaczyna się od egzystencjalnego kryzysu. Ben ma też jednak swoje tajemnice, które stopniowo będzie zdradzał widzom...

Aktorstwo nie jest jedyną aktywnością, w którą Colin Firth angażuje się całym sercem. Artysta od lat udziela się charytatywnie. I można powiedzieć, że ma to we krwi, jego dziadkowie byli bowiem misjonarzami w Afryce.

Firth jest m.in. współzałożycielem sieci kawiarni Cafe? Progreso, które działają wg systemu "fair trade" i wspierają plantatorów z Hondurasu, Sumatry i Etiopii.

Aktor jest również ambasadorem Oxfam International, międzynarodowej organizacji zajmującej się walką z głodem na świecie oraz zapobieganiu deportacji uchodźców afrykańskich.

Swój czas poświęca także na wspieranie organizacji Survival International, która zajmuje się przestrzeganiem praw ludności tubylczej, m.in. Indian z Ameryki Południowej.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje