Reklama

Reklama

​Christopher Nolan rozstaje się z Warner Bros.

Potwierdziły się krążące od kilku tygodni plotki o tym, że Christopher Nolan kończy trwającą od 19 lat współpracę z Warner Bros., a swój kolejny film nakręci dla studia Universal.

Christopher Nolan

Rozstanie Nolana z Warner Bros. to pokłosie ubiegłorocznej decyzji studia o tym, że wszystkie zaplanowane premiery filmowe 2021 roku wyprodukowane przez koncern Warnera będą miały równoczesną premierę w kinie i na platformie streamingowej HBO Max. Nolan nie krył rozczarowania tą decyzją, podjętą bez konsultacji z twórcami filmów, o których mowa.

On sam nie poniósł konsekwencji tego pomysłu - jego "Tenet" zadebiutował w kinach tuż po ponownym otworzeniu rynku kinowego zamkniętego z powodu pandemii COVID-19. Nolan wierzył, że jego film "ożywi" kino, ale nic takiego nie miało miejsca. Ponad rok później kina wciąż zmagają się ze skutkami pandemii.

Reklama

Nowy film Christophera Nolana


Pierwszy film po rozstaniu z Warnerem Nolan nakręci dla studia Universal. Jak informuje portal "Deadline", będzie film biograficzny poświęcony postaci J. Roberta Oppenheimera i jego wkładzie w powstanie bomby atomowej. J. Robert Oppenhaimer był fizykiem teoretycznym, który został dyrektorem laboratorium w Los Alamos. Kierował tam badaniami nad rozwojem bomby, której detonacja ostatecznie zakończyła II wojnę światową. Prowadzone w tajemnicy badania określone zostały kryptonimem Projekt Manhattan.

Film zostanie nakręcony według scenariusza napisanego przez Nolana. Źródła, na które powołuje się portal "Deadline" twierdzą, że produkcja filmu rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Według niepotwierdzonych informacji, finałową walkę o przejęcie Christophera Nolana stoczyły studia Universal, Sony oraz MGM. Dalszej współpracy z firmą Warner Bros. reżyser nie brał pod uwagę, choć w ubiegłym tygodniu spotkał się z szefostwem studia: Tobym Emmerichem i Ann Sarnoff.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Christopher Nolan | Warner Bros.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje