Reklama

Christian Bale zachwycił Herzoga

Niemiecki reżyser Werner Herzog ("Niezwyciężony") okrzyknął Christiana Bale'a ("Batman - Początek", "Mechanik") jednym z największych aktorów naszych czasów. Panowie współpracowali przy najnowszym filmie Herzoga "Rescue Dawn". Niemiecki reżyser, który ma już sześćdziesiąt trzy lata, uważa, że zauważył ogromny talent młodego aktora, zanim jeszcze spotkali się na planie jego ostatniego filmu.

"Uważam, że Bale jest jednym z największych aktorskich talentów swojej generacji" - powiedział Herzog.

Reklama

W filmie "Rescue Dawn" zobaczymy opartą na prawdziwych wydarzeniach historię amerykańskiego żołnierza (Christian Bale), który podczas wojny w Wietnamie zostaje zestrzelony na terenie Laosu. Mimo, iż znalazł się w niewoli oraz jest torturowany i głodzony, znajduje w sobie siły na zorganizowanie udanej ucieczki z więzienia.

Werner Herzog to jeden z najwybitniejszych reżyserów niemieckich. W swojej twórczości skupia się na istocie człowieczeństwa i zachowaniach ludzkich w sytuacjach ekstremalnych. Dlatego jego bohaterowie często poddawani są próbie, rzucani w najdziwniejsze miejsca. Może to być peruwiańska dżungla, tak jak w filmie "Aguirre, gniew boży", czy Afryka, jak w "Cobra Verde".

Jego stałym współpracownikiem był aktor Klaus Kinski, z którym łączyły go bardzo silne emocje, począwszy od przyjaźni, aż do nienawiści. Ich wieloletnia współpraca to niekończące się pasmo spięć i awantur, jednak postaci, jakie Kinski stworzył w filmach Herzoga nie da się zapomnieć.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Christian Bale | Werner Herzog | niemiecki | dawn | Bale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje