Reklama

Charlize Theron: Elegancja i magnetyzm

W filmie "Królewna Śnieżka i Łowca" olśniewała elegancją i hipnotyzującym spojrzeniem, w "Monster" zaś, fizycznie oszpecona, przerażała transformacją w bezlitosną zabójczynię. Obchodząca w piątek 45. urodziny Charlize Theron od lat nie schodzi ze szczytu.

Charlize Theron w filmie "Dwa dni z życia doliny"

Nie bez przyczyny widzom kojarzy się głównie z rolami silnych, niezależnych kobiet, których uroda zniewala, a lodowate spojrzenie wprost przeszywa. Stale goszcząc na listach najpiękniejszych i najlepiej zarabiających aktorek, ma swoje miejsce w panteonie najjaśniej świecących gwiazd Hollywood, a jej nazwisko w obsadzie filmu pozostaje gwarancją pędzących do kin tłumów.

Reklama

 Jej droga na szczyt nie należała jednak do łatwych, a role z początków kariery bynajmniej nie zaliczają się do szczególnie udanych czy wartych uwagi. Choć dziś jest z całą pewnością jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek na świecie, zanim "Fabryka Snów" otworzyła przed nią na oścież swoje wrota, musiała mierzyć się z brakiem ciekawych propozycji i niedocenieniem przez krytyków i reżyserów. Ci zaś widzieli w niej wyłącznie ładną buzię, nie dostrzegając potencjału i aktorskiego talentu.

Theron przyszła na świat w 1975 roku w Republice Południowej Afryki. Swoich sił najpierw próbowała w tańcu, a po kontuzji kolana podjęła się pracy w charakterze modelki. Do Los Angeles wyemigrowała, mając zaledwie19 lat. Pierwszy filmowy angaż otrzymała od Johna Crosby'ego, agenta gwiazd, takich jak Rene Russo i John Hurt, który zwrócił na nią uwagę podczas awantury w banku, której była uczestniczką.

Dzisiejsza gwiazda kina zadebiutowała na ekranie w 1995 roku w "Dzieciach kukurydzy 3: Miejscowym żniwiarzu" - niszowej, niskobudżetowej produkcji, będącej kontynuacją znanego horroru. Co znamienne, jej postać nie posiadała mówionych kwestii, nie została nawet wymieniona w czołówce filmu.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Charlize Theron

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje