Reklama

Reklama

Cenne pamiątki po Jamesie Bondzie

Wielbiciele Jamesa Bonda za związane z nim przedmioty są gotowi zapłacić zawrotne sumy. Pistolet agenta 007 sprzedano za 1 mln zł, a jego zegarek wylicytowano za połowę tej kwoty - to tylko przykłady z ostatnich miesięcy.

Kolekcjonerzy nieustannie polują na gadżety używane przez Jamesa Bonda na planie filmowym. Powodzeniem cieszą się też oryginalne stare plakaty oraz podpisy aktorów. Okazuje się, że kolekcja takich przedmiotów jest dobrą lokatą kapitału - przekonują eksperci z Wealth Solutions, instytucji finansowej zajmującej się zarządzaniem inwestycjami alternatywnymi.

Pod koniec lipca charakterystyczny pistolet z długą lufą, z którym Sean Connery pozuje na plakacie do filmu "Dr No", został sprzedany w Kalifornii za niemal 1 mln zł. Z tym gadżetem związana jest pewna anegdota. Pistolet wykorzystywano w materiałach reklamowych, mimo że Bond miał używać w tamtym czasie Walthera PPK z krótką lufą. Co było tego powodem?

Reklama

"Wszystko było dziełem przypadku. Po prostu organizatorzy sesji zdjęciowej zapomnieli przywieźć właściwy pistolet. Sytuację uratował jednak fotograf David Hurn, który - jak się okazało - hobbistycznie strzelał z wiatrówki. Używał do tego pneumatycznego pistoletu Walther. Całą sprawę ukryto przed Connerym i większością osób obecnych na sesji zdjęciowej. I w ten sposób do historii kina przeszedł wizerunek Bonda z długim czarnym pistoletem, który tak naprawdę był wiatrówką" - przytaczają nieznaną historię specjaliści z Wealth Solutions.

Innym bondowskim przedmiotem, który ostatnio zmienił swojego właściciela jest zegarek Breitling, jaki Sean Connery nosił w "Operacji Piorun" (1965). Został sprzedany na aukcji zorganizowanej przez Christie's za 0,5 mln zł. Tym samym przebił wycenę o 73 proc.!

Nawet whisky, jaką James Bond raczył się w jednym z filmów, elektryzuje uwagę kolekcjonerów. Butelka Macallana, rocznik 1962, z autografami aktorów, która pojawiła się w "Skyfall" (2012), osiągnęła w kwietniu cenę ponad 45 tys. zł.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: James Bond

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje