Reklama

"Casanova po przejściach": Woody Allen alfonsem [zwiastun]

Zapowiada się wyborny rok dla wszystkich miłośników talentu Woody'ego Allena. W sierpniu na polskie ekrany trafi najnowsze dzieło mistrza, zatytułowane "Magic in the Moonlight", a już w maju jeden z najwybitniejszy twórców w historii kina da próbkę aktorskiego talentu w pełnej humoru i gwiazd komedii "Casanova po przejściach", gdzie u boku Johna Turturro, Sharon Stone, Sofii Vergary i Vanessy Paradis zagra... sutenera!

Swoimi przebojami - "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać", "Wszyscy mówią: kocham cię", "Zakochani w Rzymie", czy "Co nas kręci, co nas podnieca", król komedii Woody Allen udowodnił, że jak mało kto potrafi lekko i dowcipnie opowiadać o miłości. Teraz pod jego fachową opieką John Turturro spróbuje sił w najstarszym zawodzie świata i na własnej skórze poczuje... nagi instynkt Sharon Stone.

Reklama

Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela - nieśmiałego kwiaciarza Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za "skromną opłatą". Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. W końcu czego nie robi się dla przyjaciół w potrzebie?

Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę - Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

Obraz w reżyserii Johna Turturro miał polską premierę w listopadzie 2013 na festiwalu Camerimage.

"Mimo że 'Casanova po przejściach' podejmuje próbę odwrócenia stereotypów na temat płci - od czasu 'Nocnego kowboja' nie było przecież mądrego filmu, którego bohaterem byłaby męska prostytutka - film Turturro raz po raz grzęźnie w kolejnych stereotypach. Sofia Vergara w wulgarny sposób trywializuje tu wizerunek latynoskiej piękności, Liev Schreiber w zabawny, ale jednak schematyczny sposób utrwala schemat ortodoksyjnego żyda, Sharon Stone gra wyniosłą, seksowną bogaczkę, natomiast Woody Allen jest po prostu... Woodym Allenem. Puenta całej opowieści jest zaś taka, że jak się zakochasz, to za nic w świecie nie dasz rady być żigolakiem. Czego doświadcza John Turturro w łóżku z Sofią Vergarą i Sharon Stone. Podejrzewam, że lesbijskim związkiem dwóch seksbomb Hollywood da się sprytnie sprzedać ten film, tylko czy widzowie nie poczują się oszukani, kiedy odkryją, że wcale nie wybrali się na kolejną komedię Woody'ego Allena?" - pisał recenzent INTERIA.PL.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Casanova po przejściach | Woody Allen | Casanova

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje