Reklama

Reklama

Carey Mulligan: Czy znowu podbije świat?

Już wkrótce na ekranach polskich kin zadebiutuje od dawna wyczekiwana, nowa ekranizacja słynnej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby". Tytułowego bohatera filmu Baza Luhrmanna gra Leonardo Di Caprio, w postać Daisy wciela się Carey Mulligan, którą pamiętamy z tak znakomitych produkcji, jak "Drive", "Wstyd" i "Była sobie dziewczyna".

Światowa premiera filmu "Wielki Gatsby" odbędzie się podczas festiwalu w Cannes - w czwartek, 9 maja.

Carey Mulligan to bez wątpienia jedna z najlepszych i najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Po wielkim sukcesie filmu "Była sobie dziewczyna", za udział w którym była nominowana do Oscara, aktorka postanowiła nie zwalniać tempa i, co najważniejsze, utrzymać poziom. W najnowszej produkcji Baza Luhrmanna Carey gra u boku Leonarda DiCaprio.

"Wracałam po castingu do domu i myślałam sobie, że nawet jeśli ostatecznie nie dostanę roli, to co tam, właśnie spędziłam półtorej godziny, grając u boku DiCaprio" - przyznała Miligan w rozmowie z "Harper's Bazaar".

Reklama

Jednak udało się. W wyścigu po rolę Daisy Buchanan, Carey Mulligan była bezkonkurencyjna. Pokonała takie gwiazdy, jak Keira Knightley, Amanda Seyfried, Michelle Williams czy Natalie Portman.

W jednym z niedawnych wywiadów Mulligan opowiedziała, jak przygotowywała się do roli Daisy Buchanan. Aktorka przyznała, że sporo czasu zajęło jej zagłębienie się w historię i poznanie dwóch najważniejszych kobiet w życiu Francisa Scotta Fitzgeralda - jego żony Zeldy oraz muzy Ginervy King. Czytała też biografie i listy miłosne Fitzgeralda.

"Baz dał mi około siedmiu biografii Zeldy i mnóstwo listów miłosnych od Ginervy. To ułatwiło mi wcielenie się w rolę Daisy" - przyznała Carey.

"Jest to trudna do rozgryzienia postać, mimo to wcielanie się w nią było zabawne" - dodała.

Na ekranach polskich kin film "Wielki Gatsby" zadebiutuje 17 maja.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielki Gatsby | Była sobie dziewczyna | aktorka | film | Carey Mulligan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy