Reklama

Reklama

Cannes 2019: Nadine Labaki na czele sekcji Un Certain Regard

Libańska aktorka i reżyserka Nadine Labaki stanie na czele jury sekcji Un Certain Regard podczas 72. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes.

Nadine Labaki

Labaki jest od lat związana z festiwalem. W 2018 rok przyjechała do Cannes ze swoim filmem "Kafarnaum". Był on jednym z faworytów konkursu głównego. Ostatecznie otrzymał Nagrodę Jury - trzecie co do ważności wyróżnienie festiwalu.

Z kolei w 2007 roku reżyserka przedstawiła w Cannes swój debiutancki film "Karmel". Jej kolejne dzieło, "Dokąd teraz", brało udział w sekcji Un Certain Regard.

"Gdy jako studentka przyjeżdżałam do Cannes, byłam tak podekscytowana udziałem w najbardziej prestiżowym festiwalu świata. Wtedy udział w nim wydawał mi się niemożliwy" - wspominała Labaki w oświadczeniu, które ukazało się po decyzji władz Festiwalu.

Reklama

"Pamiętam wstawanie o świcie i niekończące się kolejki po bilety (...) Dziś jestem przewodniczącą jury sekcji Un Certain Regard. Dowodzi to, że czasem życie może prześcignąć marzenia. Nie mogę się doczekać seansów wybranych filmów. Nie mogę się doczekać debat i dyskusji, wrażeń i poszukiwania inspiracji w pracach innych twórców" - podzieliła się swoimi nadziejami reżyserka.

Polska premiera "Kafarnaum" odbyła się 22 lutego 2019 roku. Film otrzymał nominację do Złotego Globu i Oscara w kategorii najlepszej produkcji zagranicznej.

72. Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach od 14 do 25 maja 2019 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nadine Labaki | Cannes 2019

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje