Reklama

Była Idą u Pawlikowskiego. Teraz pokaże swój film na festiwalu Sundance

"Skwar" wyreżyserowany przez Agatę Trzebuchowską i Mateusza Pacewicza to jeden z trzech polskich filmów krótkometrażowych, które będą reprezentować naszą kinematografię na prestiżowym amerykańskim festiwalu Sundance. Impreza rozpocznie się 19 stycznia 2017 roku w Park City.

Agata Trzebuchowska zaprezentuje film "Skwar" w Sundance

"Nieznośny upał. Młody chłopak wyświadcza koledze nietypową przysługę - podając się za niego, odwiedza jego cierpiącą na demencję babcię. Kobieta zabiera go na spacer do miejsca, które ewokuje dawne wspomnienia i skrywa największą tajemnicę jej życia" - taki zarys fabuły "Skwaru" przedstawia producent filmu, Solopan.

Główne role grają Anna Milewska, Bruno Jasieński i Antoni Mitraszewski. Autorką zdjęć jest Zuzanna Kernbach.

Agata Trzebuchowska i Mateusz Pacewicz to duet, który odpowiada zarówno za scenariusz filmu, jak i za reżyserię. Trzebuchowska ma za sobą tytułową rolę w nagrodzonej Oscarem "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Pacewicz jest też autorem scenariusza filmu "Boże Ciało", za który został nagrodzony w branżowym konkursie Script Pro.

Reklama

Sundance jest jednym z najważniejszych świecie festiwali kina niezależnego. Impreza wymyślona przez aktora Roberta Redforda odbywa się w Park City w stanie Utah w USA.

Polskie filmy, które razem ze "Skwarem" znalazły się w programie festiwalu Sundance to "Cipka" Renaty Gąsiorowskiej oraz  "Więzi" Zofii Kowalewskiej.

Jak przypomina Polski Instytut Sztuki Filmowej, polskie filmy w ostatnich latach są dobrze przyjmowane na festiwalu Sundance.

"Na początku roku 2016 za najlepszą reżyserię w konkursie World Cinema Documentary Competition nagrodzono Michała Marczaka za film "Wszystkie nieprzespane noce". Film "Córki Dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej otrzymał wówczas Nagrodę Specjalną w konkursie World Dramatic Cinema Competition" - czytamy na stronie PISF-u.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Agata Trzebuchowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje