Reklama

"Brigitte Bardot cudowna": Uroczysta premiera filmu z udziałem gwiazd

W warszawskim Cinema City Sadyba Best Mall odbyła się we wtorek uroczysta premiera filmu Lacha Majewskiego "Brigitte Bardot cudowna", z Joanną Opozdą w roli ikony kina francuskiego. Kto pojawił się na uroczystym pokazie?

W warszawskim Cinema City Sadyba Best Mall odbyła się we wtorek uroczysta premiera filmu Lacha Majewskiego "Brigitte Bardot cudowna", z Joanną Opozdą w roli ikony kina francuskiego. Kto pojawił się na uroczystym pokazie?
Premiera filmu "Brigitte Bardot cudowna", 18.10.2022 / Mieszko Piętka /AKPA

"Brigitte Bardot cudowna": Premiera filmu Lecha Majewskiego

W warszawskim Cinema City Sadyba Best Mall odbyła się uroczysta premiera filmu "Brigitte Bardot cudowna".

"Lech Majewski to wybitny reżyser, artysta przez duże A. Człowiek wielu talentów. Pan Lech jest malarzem, scenarzystą, reżyserem, producentem, pisarzem, kompozytorem. Praca z nim, była fascynująca już od samego początku" - mówi Joanna Opozda, która w filmie zagrała samą Brigitte Bardot.

Reklama

"Pamiętam swoje zdziwienie, kiedy dostałam scenariusz do 'Brigitte Bardot cudownej'. W środku znajdowały się piękne ilustracje poszczególnych scen, naszkicowane przez reżysera. Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałam. Po jakimś czasie pojechałam na zdjęcia, które realizowano w malowniczym Zamku Książ. Oniemiałam. Byłam absolutnie zachwycona. Czułam się jak na planie Harrego Pottera" - dodała aktorka.

Na warszawskiej premierze pojawili się m.in. Joanna Opozda, Magdalena Różczka, Bogdan Kalus, Andrzej Grabowski, Stanisław Brudny, Andrzej Mastalerz, Joanna Sydor, Aleksandra Szwed, Gabriela Chojecka, Anna Popek, Michalina Sosna i Małgorzata Opczowska-Łęska.

"Brigitte Bardot cudowna": Fabuła, obsada, zwiastun

Głównym bohaterem filmu jest Adam (Kacper Olszewski). Chłopiec mieszka z matką (Magdalena Różczka), którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama jako pilot bronił Albionu podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo, czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny.

W szkole chłopiec bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku w swoim Spitfajerze i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy i wspaniały. Tymczasem, oglądając w kinie "Pogardę" Jeana-Luca Godarda, młody bohater przenosi się do garderoby młodej Brigitte Bardot i jej świata, w którym spotyka m.in. Liz Taylor (Weronika Rosati), Raquel Welch (Katarzyna Dynowska), John Lennon (Karol Kadłubiec) i pozostałych chłopców z Liverpoolu oraz artystę malarza Cezanne'a (Eryk Lubos).

Baśniowy hotel i jego niezliczone pokoje są portalami do innych światów, dekad, miast, krajów. Pojawiają się w nim idole jego młodości, ikony popkultury, gwiazdy kina, muzyki, filozofowie, naukowcy, postaci mityczne i ale też nauczyciele Adama, czy funkcjonariusze UB, a nawet jego matka. Wędrując w poszukiwaniu ojca, Adam sam staje się mężczyzną.

Film "Brigitte Bardot cudowna" w najbliższy piątek trafi na ekrany polskich kin. Na szczególną uwagę zasługują scenografia i kostiumy, autorstwa uznanej kostiumograf Doroty Roqueplo. To film "namalowany" przez Lecha Majewskiego (reżyseria, scenariusz, zdjęcia, muzyka, montaż, scenografia), który jest także absolwentem ASP w Warszawie.

AKPA/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Brigitte Bardot cudowna | Joanna Opozda | Lech Majewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy