Reklama

Braciak policjantem u Smarzowskiego

Jacek Braciak gra jednego z głównych bohaterów w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego "7 dni". "Jest tu akcja sensacyjna i zagadka kryminalna zanurzona w politykę" - opowiada o produkcji aktor.

Film "7 dni" Smarzowski reżyseruje na podstawie swojego autorskiego scenariusza. Jak mówi o produkcji sam twórca: jest tu siedem dni, siedem grzechów głównych i siedmiu policjantów. Jednym z nich jest właśnie Jacek Braciak.

Reklama

"'7 dni' jest odmienny od poprzedniego filmu Wojtka. To świadczy o interdyscyplinarności reżysera tak jak w przypadku np. Romana Polańskiego. Dobry reżyser to taki, który robi filmy różne gatunkowo, na tak samo wysokim poziomie. Mnie '7 dni' przypomina nieco najlepsze kino sensacyjne Pasikowskiego" - stwierdził Braciak.

Za kreację w ostatnim filmie Smarzowskiego - "Róża", Braciak otrzymał Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską. Rola w "7 dniach" jest większa niż ta w "Róży", jednak nie częstotliwość pojawiania się na ekranie jest dla tego artysty najważniejsza.

"Nie ilość dni zdjęciowych, ani rozmiar roli jest kluczowy w tym filmie, tylko pewnego rodzaju trudność, jaką mam przed sobą. To zwykle najbardziej mnie interesuje w tym zawodzie. Największa przyjemność jest wtedy, gdy nie jest łatwo" - powiedział Barciak.

Najnowszy film Smarzowskiego określany jest jako kryminał polityczny. Według Braciaka, to najbardziej trafne określenie dla tego obrazu.

"Jest tu akcja sensacyjna i zagadka kryminalna zanurzona w politykę. Nie chciałbym jednak zajmować się analizą filmu, ponieważ to jest zadanie dla krytyków" - wyznał Braciak.

W "7 dniach" główne role grają mężczyźni, jednak, jak twierdzi aktor, postaci kobiece również nie pozostaną bez echa.

"Mamy na planie świetne koleżanki-aktorki. Mimo tego, że ich role są mniejsze, są intensywne i ciekawe. Mam na myśli Agatę Kulesze, Izę Kunę i Julkę Kijowską. Nie sądzę, że to będzie film tylko dla kobiet, czy dla mężczyzn. Uważam, że tak jak w przypadku innych filmów Smarzowskiego, będzie to film dla wszystkich" - powiedział Braciak.

Aktorowi towarzyszą na planie także: odtwarzający główną rolę Bartłomiej Topa oraz Marcin Dorociński, Eryk Lubos, Marian Dziędziel i Arkadiusz Jakubik.

Premiera "7 dni" przewidziana jest na wiosnę 2013 roku.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jacek Braciak | jacek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje