Reklama

Bomba na Wall Street, Bóg w Brukseli i korpo-sen w Warszawie

W piątek, 1 stycznia, na ekrany polskich kin trafia 5 premierowych tytułów. W "Big Short" zobaczymy czołówkę amerykańskich aktorów z Bradem Pittem i Christianem Bale'em na czele, "Zupełnie Nowy Testament" to komedia, której bohaterem jest mieszkający w Brukseli... Bóg, z kolei polska "Słaba płeć?" to opowieść o pracownicy warszawskiej korporacji (Olga Bołądź), która postanawia zemścić się na swoim byłym szefie. Listę premier uzupełnia kinowa wersja "Fistaszków" i hollywoodzki remake argentyńskiego hitu "Sekret jej oczu".

"Big Short" Adama McKaya opowiada historię opartą na prawdziwych wydarzeniach, które stały się zarzewiem ogólnoświatowego kryzysu z lat 2007-2010.

Reklama

W 2005 roku fan heavy metalu, a zarazem ekscentryczny menadżer z San Jose, Michael Burry (Christian Bale) studiuje setki indywidualnych, wysoko ocenionych wniosków pożyczkowych i kredytów hipotecznych, co doprowadza go do niepokojących wniosków - rynek jest pełen niespłaconych rat, co na przestrzeni kilku lat musi doprowadzić do upadku systemu. Podczas gdy analitycy z Wall Street wydają się ignorować tę tykającą bombę, Burry wymyśla narzędzie zabezpieczające w przypadku niewywiązywania się klienta z warunków umowy kredytowej. Młody makler z Wall Street, Jared Vennett (Ryan Gosling) natychmiast zapala się do idei Burry'ego. Co więcej stara się przekonać do wielomilionowych inwestycji pełnego temperamentu menadżera, Marka Bauma (Steve Carell).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama