Reklama

Bollywood w Krakowie: Romeo i Julia

Zdjęcia do kolejnego - po realizowanej w zeszłym roku superprodukcji "Banita" - bollywoodzkiego filmu rozpoczną się we wtorek w Krakowie. Tym razem będzie to romantyczna, współczesna opowieść inspirowana historią Romea i Julii.

W rolach głównych wystąpią młodzi aktorzy - Aditya Samanta i Nazia Hussain.

Reklama

Film zatytułowany "Yeh Hai Jo Mohabbat" opowiada o młodych ludziach z Indii, którzy poznają się podczas studiów w Europie. Gdy zakochują się w sobie, okazuje się, że ich rodziny są wrogami, więc po powrocie do swojego kraju muszą stawić czoła wszystkim wynikającym z tego przeciwnościom.

Zdjęcia, które rozpoczną się we wtorek w Krakowie, będą przez sześć dni realizowane m.in. na Rynku Głównym, na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego, na Plantach przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego oraz na Bulwarach Wiślanych. Później plan filmowy zostanie przeniesiony na kilka dni do Zakopanego.

Ekipa filmowa będzie liczyć ok. 40 osób.

- Po zdjęciach do filmu "Aazaan", znanego w Krakowie jako "Mujjahir" (Banita), Kraków został wpisany przez producentów z Indii na listę lokalizacji w Europie, w których chcą kręcić swoje filmy. Widzimy, że przekłada się to na pytania dotyczące zdjęć w naszym mieście i na konkretne realizacje - powiedział szef Krakowskiej Komisji Filmowej Rafał Orlicki.

Zapowiedział, że kolejna bollywoodzka produkcja - z tak popularnymi w tej kinematografii piosenkami i tańcami - będzie realizowana w Krakowie jesienią.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 'Wtorek' | W.E. | Kraków | bollywood

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje