Reklama

Bill Cosby złożył apelację od skazującego go wyroku

Amerykański aktor Bill Cosby w czwartek, 9 stycznia, odwołał się do Sądu Najwyższego w Pensylwanii. Chce uchylenia decyzji sądu apelacyjnego, który w grudniu ub.r. podtrzymał wyrok skazujący go za napaść seksualną na Andreę Constand.

Jak widać, dobry humor nie opuszcza Billa Cosby'ego

W złożonej w czwartek apelacji prawnicy 82-letniego Cosby'ego stwierdzili, że grudniowa decyzja o podtrzymaniu wyroku będzie miała "daleko sięgające konsekwencje dla wszystkich przyszłych postępowań karnych" dotyczących aktora.

Reklama

Zwrócili też uwagę na to, że podczas procesu sędzia pozwolił zeznawać pięciu innym kobietom oskarżającym Cosby'ego o napaść seksualną. Zdaniem prawników to "domniemanie winy", a nie niewinności.

Cosby we wrześniu 2018 roku w Norristown w stanie Pensylwania został skazany na karę od trzech do dziesięciu lat więzienia za to, że w 2004 roku podał Andrei Constand środki oszałamiające, po czym ją zgwałcił. Aktora uznano za "agresywnego drapieżcę seksualnego".

Constand nie jest jedyną kobietą, która oskarża Cosby'ego o gwałt. Według AFP jest ich ponad 60, jednak we wszystkich tych przypadkach sprawy się przedawniły i nie mogą trafić do sądu. Do molestowania miało dochodzić w latach 1960-2000.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bill Cosby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje