Reklama

Reklama

Bill Cosby będzie sądzony za molestowanie seksualne

Bill Cosby będzie sądzony za molestowanie seksualne z 2004 roku - zadecydowała we wtorek, 24 maja, prokuratura w mieście Norristown w Pensylwanii.

Bill Cosby w sądzie

Bill Cosby był obecny podczas wtorkowego przesłuchania. Następny termin wyznaczono na 20 czerwca. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy rozpocznie się proces. Gwiazdorowi grozi do 10 lat więzienia.

Proces dotyczyć będzie wydarzeń z 2004 roku. Prokuratura zarzuca Cosby'emu, że w swoim domu dopuścił się napaści seksualnej. Kobietę, która była jego ofiarą, miał zniewolić winem i środkami farmakologicznymi tak, że nie była w stanie stawiać oporu, kiedy molestował ją seksualnie.

W grudniu 2015 Cosby nie ustosunkował się do postawionych mu zarzutów. Sędzia zwolnił go za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów.

Reklama

Dziesięć lat temu Cosby przyznał pod przysięgą, że "miał kontakt seksualny" z ową kobietą, byłą pracownicą uniwersytetu Temple, Andreą Constand. Cosby studiował na tej uczelni, a później był członkiem jej rady powierniczej. Komik utrzymywał wtedy, że do kontaktu seksualnego z Constand doszło za obopólną zgodą.

Tamten proces, wytoczony przez Constand, zakończył się ugodą, na mocy której Cosby wypłacił powódce nieujawnioną sumę pieniędzy. Prokuratura odmówiła wtedy oskarżenia komika. Obecnie twierdzi, że do sprawy wróciła, ponieważ ma wiele nowego materiału dowodowego. W grudniu 2015 zarzuty postawiono nieomal w ostatniej chwili - kilka tygodni później sprawa przedawniłaby się po 12 latach. 

W ostatnich latach ponad 40 kobiet oskarżyło Cosby'ego, że podawał im środki usypiające i molestował je seksualnie. Żadna jednak nie wystąpiła formalnie na drogę sądową.

Cosby znany jest głównie z roli dr. Cliffa Huxtable'a, którego kreował w serialu "The Cosby Show" w latach 80. i 90. ub. wieku. Jednak w 2014 roku jego kariera, częściowo z powodu tych oskarżeń, załamała się. Stacje telewizyjne wycofały się z projektów widowisk i seriali z jego udziałem.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Cosby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje