Reklama

"Bielmo": Kogo zobaczymy w nowym filmie Netfliksa? Premiera wkrótce

Na Netfliksie 6 grudnia zadebiutuje "Bielmo" z Christianem Balem w roli głównej. Oprócz niego na ekranie zobaczymy także Gillian Anderson, Toby'ego Jonesa czy Lucy Boynton. W jakie postacie się wcielili i o czym będzie film?

Na Netfliksie 6 grudnia zadebiutuje "Bielmo" z Christianem Balem w roli głównej. Oprócz niego na ekranie zobaczymy także Gillian Anderson, Toby'ego Jonesa czy Lucy Boynton. W jakie postacie się wcielili i o czym będzie film?
"Bielmo" /Scott Garfield/Netflix © 2022 /materiały dystrybutora

"Bielmo": O czym jest film?

Akcja filmu "Bielmo" rozgrywa się w West Point w 1830 roku. Pewnego szarego zimowego poranka okazuje się, że jeden z kadetów nie żyje. Ale kiedy jego ciało trafia do kostnicy, okazuje się, że serce młodego człowieka zostało umiejętnie usunięte, a tragedia staje się zbrodnią. 

Obawiając się nieodwracalnych konsekwencji dla raczkującej akademii wojskowej, jej dowódcy zwracają się do lokalnego detektywa Augustusa Landora (Christian Bale), aby rozwiązał sprawę morderstwa. Na przeszkodzie Landorowi staje kodeks milczenia żołnierzy, zatrudnia więc do pomocy jednego z nich — ekscentrycznego kadeta, który pogardza rygorami wojskowymi i ma zamiłowanie do poezji — młodego mężczyznę znanego jako Edgar Allan Poe (Harry Melling). 

Reklama

Film Scotta Coopera powstał na podstawie powieści Louisa Bayarda "The Pale Blue Eye".

"Bielmo": Christian Bale w roli głównej

W rolę emerytowanego detektywa z Nowego Jorku, Augustusa Landora, wciela się Christian Bale. Po imponującym występie w "Imperium słońcaStevena Spielberga, gdy miał zaledwie 13 lat, Bale zagrał w wielu filmach, takich jak "American Psycho", trylogia Christophera Nolana "Mroczny rycerz", "American Hustle" czy ostatnio "Thor: Miłość i grom".

"Bielmo": Harry Melling. Kojarzymy go z serii o Harrym Potterze

Harry Melling wcieli się w jednego z najbardziej znanych poetów wszech czasów. W "Bielmo" kadet Edgar Allan Poe połączy siły z detektywem Landorem, aby odkryć, kto stoi za zbrodnią w West Point. Chociaż fabuła jest czysto fikcyjna, Poe faktycznie zapisał się do wspomnianej akademii wojskowej.

Kariera aktorska Mellinga nabrała rozpędu dzięki roli Dudleya Dursleya w filmach o Harrym Potterze. Następnie pojawił się w różnych projektach filmowych i telewizyjnych, w tym "Gambit Królowej".

Jego ostatnim projektem przed "Bielmo" był dramat muzyczny "Please Baby Please", i ma pojawić się w nadchodzącym thrillerze Michaela Winterbottoma "Promised Land".

"Bielmo": Lucy Boynton i Gillian Anderson. Kogo zagrają?

Amerykańsko-angielska aktorka Lucy Boynton dołączyła do obsady "Bielmo" jako Lea Marquis, córka lekarza z West Point i miłość Poe. Boynton wystąpiła w takich produkcjach jak: "Bohemian Rhapsody", "Młodzi przebojowi" czy "Morderstwo w Orient Expressie".

Jedyna w swoim rodzaju Gillian Anderson gra Julię Marquis, rola, której udział w historii pozostaje do tej pory tajemnicą. 

Aktorka zgarnęła nagrody Emmy za kreacje Dany Scully w "Z Archiwum X" i Margaret Thatcher w "The Crown". Niedawno podbiła serca młodszego pokolenia rolą Jean Milburn w jednym z najpopularniejszych programów Netfliksa dla nastolatków "Sex Education".

"Bielmo": Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie?

W drugoplanowych rolach na ekranie pojawią się: Charlotte Gainsbourg, Toby Jones, Harry Lawtey, Simon McBurney, Hadley Robinson, Timothy Spall i Robert Duvall.

"Bielmo": Kiedy premiera?

"Bielmo" wzbogaci ofertę Netfliksa w Polsce 6 stycznia 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bielmo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy