Reklama

Reklama

"Białe walce" Jana Nowickiego

Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów, Jan Nowicki, obchodził we wtorek, 5 listopada, 74. urodziny. Jakie ma życzenia w tym wyjątkowym dniu?

Oprócz zdrowia, artysta życzył sobie, aby książka, którą obecnie pisze, odniosła taki sam sukces, jak poprzednia - "Mężczyzna i one".

"Książka nosi tytuł 'Białe walce'. Jest to historia piątki emerytów, którzy jadą do Ciechocinka pociągiem Tanich Linii Kolejowych. Spędzają tam szalony miesiąc. Później już nie wracają do domu, tylko idą w stronę horyzontu" - zdradził PAP Life Jan Nowicki.

"Żal mi się rozstać z moimi bohaterami, więc nie śpieszy mi się z jej wydawaniem, ale na pewno będę z 'Białymi walcami' w kwietniu na targach książki" - dodał artysta.

Reklama

Jan Nowicki znany jest polskim widzom przede wszystkim z kilkudziesięciu niezapomnianych ról filmowych. Tytułowy "Wieli Szu", Ketling w "Panu Wołodyjowskim", Józef z "Sanatorium pod Klepsydrą", Tomasz Piątek ze "Spirali", czy Eryk ze "Sztosu", to tylko niektóre z wielu kreacji, które na zawsze zapisały się na kartach polskiej kinematografii.

Nowicki ma na swoim koncie także liczne role na deskach teatralnych. Artysta doskonale znany jest krakowskiej publiczności, bowiem przez 40 lat był aktorem Teatru Starego.

Gwiazdor słynie także z miłości do kobiet. Swoje wieloletnie doświadczenia opisał na kartach książki "Mężczyzna i one", która cieszyła się wielkim zainteresowaniem czytelników.

Pozostaje życzyć więc Nowickiemu połamania pióra i kolejnych ról, którymi zachwyci polskich widzów.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: walc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje